Apple, ‘Unleashed’ Özel Etkinliğini Duyurdu

Apple bugün, merakla beklenen Ekim etkinliğini resmen onayladı. Etkinlik 18 Ekim Pazartesi günü gerçekleşecek ve Apple Park’tan canlı yayınlanacak. Apple, etkinliği “Unleashed” sloganıyla tanıtıyor. bu da muhtemelen geleceği söylenen yeni M1X MacBook‘lara dair bir ipucu olabilir.

Apple’ın 18 Ekim etkinliği hakkında bilmeniz gereken her şey için aşağıya göz atın ve neler bekleyebileceğinize dair ayrıntıları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Apple Unleashed Etkinliği, Ne bekliyoruz? Neler Göreceğiz?

https://startupteknoloji.com/category/teknoloji/
Apple, ‘Unleashed’ Özel Etkinliğini Duyurdu Startupteknoloji

Apple’ın 18 Ekim etkinliği Apple Partk’ta canlı yayınlanacak. Bu, Apple’ın COVID-19 salgını nedeniyle tamamen sanal olarak bir Ekim etkinliği düzenlediği üst üste ikinci yılı olacak. 18 Ekim etkinliği Apple’ın web sitesinde, şirketin YouTube kanalında ve iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’deki Apple TV uygulaması aracılığıyla canlı olarak yayınlanacak. Etkinlik günü geldiğinde nasıl izleyeceğimiz konusunda daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

Apple’ın 18 Ekim etkinliğinin yıldızının uzun zamandır beklenen yeni M1X destekli MacBook Pro’ları olması bekleniyor. Apple’ın “M1X” olarak adlandırılan bir işlemci tarafından desteklenen yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri üzerinde çalıştığı söyleniyor. Yeni MacBook Pro’ların mini LED ekran, HDMI bağlantı noktası, SD kart yuvası, şarj için MagSafe ve çok daha fazlasını içermesi bekleniyor. Apple’ın ayrıca tartışmalı  Touch Bar’ı geleneksel bir dizi fonksiyon tuşu lehine terk etmesi bekleniyor. Yeni MacBook Pro’ların tasarımının, daha düz kenarlara sahip en yeni iMac, iPhone ve iPad tasarım diline benzer olması bekleniyor.

Apple’ın ayrıca 64 GB’a kadar RAM, 10 çekirdekli CPU ve 16 veya 32 grafik çekirdeği ile M1X MacBook Pro ile aynı özelliklere sahip yeni bir Mac mini üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu arada,   sızıntı yapan Jon Prosser, Apple’ın M1X destekli Mac mini’sinin de yeni nesil endüstriyel tasarımı tanıtacağını bildirdi. Etkinliğin Mac odağıyla devam ederken, Apple’ın macOS Monterey’in resmi çıkış tarihini Pazartesi günkü etkinlik sırasında duyurmasını da bekliyoruz. Monterey şu anda beta testinde ve er ya da geç halka açıklanması bekleniyor.

Son olarak, AirPods 3  bir yıldan uzun süredir konuşuluyor ve nihayet bu sonbaharda duyurulmasını bekliyoruz. AirPods 3’ün 18 Ekim etkinliğinde duyurulması veya bu sonbaharda bir basın açıklaması yoluyla bir süre sonraya saklanması mümkündür.

Apple’ın bu yıl yapacağı Ekim etkinliğinde sizi en çok heyecanlandıran şey ne? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. Ayrıca daha fazla ipucu ve haber için teknoloji bölümümüze göz atabilirsiniz.

 

Ferhat Can Koyuncu
26 yaşındayım. Dumlupınar Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdim. Video oyunlarının hastasıyım. Genelde kripto para ve video oyunları hakkında yazıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler