Clubhouse Müzik Modu ile Özelliği Müzisyenleri Sevindirecek

Sesli sohbet içeren sosyal ağ uygulaması Clubhouse, gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Yaygınlığının bu denli artmasında, uygulamaya eklenen yeni özellikler oldukça etkili. Alpha Exploration Coorporation’ın uygulaması olan Clubhouse, yeni özelliğini duyurdu. Müzik Modu, uygulamayı canlı müzik yapılan bir platform ve müzik dinlemek için ideal bir yer hâline getirebilmeyi hedefliyor. Müzisyenleri ve müzikseverleri sevindiren gelişmenin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Clubhouse Müzik Modu, kısa süre önce başlamış bir trendin göstergesi olarak düşünülebilir. Zira Twitter, gösterilere müzisyenlerin de ev sahipliği yapabileceği “biletli alanlar” oluşturmaya başladı. Aboneliğe dayalı dijital müzik platformu Spotify’ın da kendi canlı ses uygulaması var. Eğer Clubhouse’da bir müzisyen olarak bulunuyorsanız ya da bu uygulama üzerinden canlı müzik dinlemeyi seviyorsanız, Müzik Modu tam size göre!

Yeni Müzik Modu, müziğinizi yüksek kalitede ve harika stereo ses ile yayınlamak için optimize etmenize imkan veriyor. Yüksek kaliteden ne anlaşılması gerektiği platform tarafından belirtilmiyor. Ancak, bir USB mikrofon veya miksaj tahtası gibi profesyonel ses ekipmanlarını bağlayabilecek ve bunları yayınınız esnasında kullanabileceksiniz. Ağustos ayının son günlerinde uzamsal ses özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik, konuşmalar düz bir sesli aramadan ziyade, insanlarla dolu bir odadaymışsınız gibi hissetmenizi sağlıyor.

Müzik Modu Nasıl Aktifleştirilir?

www.startupteknoloji.com
Clubhouse’un yeni özelliği Müzik Modu’nu aktifleştirmek için yapmanız gerekenler

Müzik Modu’nu açmak için yapmanız gerekenler çok basit! Bulunduğunuz sohbet odasının sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya dokunun. Açılan pencerede “Ses Kalitesi” ni ve ardından “Müzik” opsiyonunu seçerek Müzik Modu’nu açabilirsiniz.

Clubhouse konuya ilişkin bir hususa açıklık getirdi. 30 saniyelik bir kayda olanak sağlayan ve kısa süre önce kullanıma sunulan Clips özelliği stereo ses sistemiyle uyumlu. Bu nedenle, Müzik Modu’nda bir dinletinin snippeti’ni ya da küçük bir parçasını kaydetmek istediğinizde, ses kalitesi aynı kalacaktır. İlk olarak Müzik Modu yalnızca iOS’ta mevcut olacak. Özelliğin Android kullanıcılarına kısa bir süre içinde sunulacağı duyuruldu.

Arama Kısmı da Değişti

www.startupteknoloji.com
Clubhouse arama çubuğu, Startup Teknoloji

Müzik Modu ile birlikte arama kısmında da güncelleme yapıldı. Artık Clubhouse arama çubuğunu ekranınızın üst kısmında daha uygun bir yerde görünecek. Ayrıca, arkadaşlarınızı hızlı bir şekilde canlı ses odasına davet etmenizi sağlayan bir özellik daha eklendi. Bu özellik sayesinde arama çubuğu üzerinden, davet etmek istediğiniz arkadaşlarınıza el sallayabileceksiniz!

Melis Yıldırım
Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunuyum. Kadın çalışmaları ve medya alanında uzmanlaşmak hedefim. Yayıncılık, sinema ve sosyal medya gibi alanlarda bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmaya çalışıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler