Dead Space Remake İlk Bakış

Geçtiğimiz günlerde Dead Space Remake’in belirli bir kısmı gösterildi. Canlı yayın sırasında gösterilenler, geliştirmenin çok erken bir aşamasından görüntüler ve videolar içeriyordu.

Geliştiriciler, yükleme ekranlarında kesinti olmaksızın bir korku oyunu yaratmak ve  USG Ishimura uzay gemisi üzerinde özgürce dolaşabilmenizi istiyorlar.

Isaac Clarke’ı Gunner Wright Seslendirecek

Dead Space Remake Erken Görüntüleri Paylaştı Startupteknoloji

EA Motive Studios, bugün düzenlenen sahne arkası sunumunda bize Dead Space Remake için daha iyi bir bakış gösterdi. Çok az bir oynanış gösterilmiş olsa da, devam eden birkaç ortam, düşmanların nasıl yapıldığına bir bakış ve hareket halindeki kahramanı Isaac Clarke’a kısa bir bakış gösterildi.

Stüdyo, bugünkü etkinliğin amacının, geliştirme devam ederken şeffaflığı sürdürme umuduyla topluluk tarafından geri bildirimi toplamak olduğunu açıkladı. Ek olarak, etkinlik, Gunner Wright’ın Isaac Clarke’ın rolünü Dead Space yeniden yapımında gerçek konuşma ile yeniden canlandıracağını, ancak karakterin orijinal oyunda diyalogu olmamasına rağmen ortaya çıkardı. Ancak atmosfer ve izolasyon göz önünde bulundurularak, stüdyo Isaac Clarke’ın yeni diyaloğu için bir dizi kurala bağlı kaldı:

Gunner Wright’ın Isaac Clarke’ı seslendirmesiyle doğru dengeyi korumak nasıl kritik önem taşıyorsa, modern teknolojiden yararlanırken orijinal Dead Space atmosferini korumak da Motive’in temel hedeflerinden biri. Bu nedenle, orijinal 2008 korku başlığını yeni izleyicilere getirmek için Frostbite motorundan yararlanacak. Aşağıdaki remake’in bu erken sürümü ile orijinal oyun arasındaki grafik karşılaştırmasına bakabilirsiniz.

Isaac Clarke’ın Hikayesinde Büyük Bir Değişiklik Olmayacak

Dead Space Remake Erken Görüntüleri Paylaştı
Bir başka büyük değişiklik, yeniden yapılanmada uygulanan belirli vücut yıkımını görecek, yani oyunun birçok içgüdüsel silahıyla Necromorph’ların etini soyacaksınız. Uzun süreli hayranlar, daha hassas harekete izin vermek için sıfır yerçekimi de bekleyebilir. Daha küçük iyileştirmeler de vaat edilmiş olsa da, Dead Space yeniden çevrimi, onu orijinal haline getirmeyen değişiklikleri içerecek ve bu, bazı hikaye değişikliklerinin de geleceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, anlatı farklılıkları çoğunlukla daha büyük Dead Space evrenine dayanacağından, Isaac Clarke’ın hikayesinin temelleri bozulmadan kalacak.

Dead Space Remake için beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. Daha fazla haber için Oyun Dünyası bölümümüzün geri kalanına göz atmaktan çekinmeyin.

Ferhat Can Koyuncu
26 yaşındayım. Dumlupınar Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdim. Video oyunlarının hastasıyım. Genelde kripto para ve video oyunları hakkında yazıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler