Deli Deliyi Görünce Sopasını Saklarmış: 3. Sezonu ile Ses Getiren You

You, Netflix yapımları arasında oldukça dikkat çeken dizilerden biri oldu. Her sezonu hatta her bölümü ile merak uyandıran dizinin 3. sezonunun çıkış tarihinden sadece 1 hafta geçmesine rağmen sosyal medya tepkileri çığ gibi büyüyor. Eleştiriler, her iki yönden de birbiri ile yakın bir şekilde devam ediyor.

You-Sezon-3-www.startupteknoloji.com

Caroline Kepnes’in romanından uyarlanan dizi, Joe Goldberg (Penn Badgley) isimli bir kitapçının, dükkanına gelen Guinevere Beck’e (Elizabeth Lail) aşık olması ve bu aşkı takıntı haline getirmesi ile başlıyor. Birinci sezonundan itibaren izleyiciler, dizinin gidişatı ile ilgili şaşkınlıklarını dile getirdiler. Hatta bazı hayranlar dizinin 3. sezonunu izledikleri için ruh hallerini sorguluyor. Dizinin konusu bazı izleyiciler için oldukça ilgi çekici olsa da olay akışı biraz yavaş ilerliyor gibi. Aynı zamanda diziden etkilenmeniz durumunda biraz paranoya yaşayabilirsiniz.

Ek olarak başrol oyuncularının da oyunculukları oldukça başarılı. Kadroya sonradan dahil olan Love Quinn de rolünün hakkını veriyor diyebiliriz. Doğum sonrası olağan bir aile yaşamına adım atmış gibi görülen karakterler, You izleyicisini bu doğallık ile kandıramıyorlar.

Kurbanlar Birlikte Seçiliyor

You seyircileri üçüncü sezonun başlarında gizem oluşturan bir kadın karakterin sırrı çözülüyor ve Joe olaya dahil oluyor. Natalie Engler isimli karakter psikopat çiftin kurbanlarından biri haline geliyor. Joe soğukkanlığına alışmaya çalışırken Love şoku seyircilerde etkisinden uzun süre çıkılmayacak bir etki bırakıyor.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/You-Sezon-3-www.startupteknoloji.com_.jpg
You-Sezon-3-www.startupteknoloji.com

Hayatlarına dahil olarak bebek, bu sürece nasıl etki edecek merak konusu haline geliyor. Joe ile bir baba imajı çizmeye çalışsa da yapmak istediklerinden de geri kalmıyor. Love, Joe için de yeni bir şok çünkü cidden Joe’dan beter bir ruh halinde. Heyecan verici olay örgüsü ve adrenalin dolu bölümleri ile üçüncü sezon keyifli bir seyir sunuyor.

İzleyicilerin tepkilerini incelersek sanırım herkesten duyacağımız cümle “deli deliyi görünce sopasını saklarmış” oluyor. Bunun yanı sıra “etkisinde kaldım, rahatsız oldum” gibi yorumlar da bulunmakta fakat Netflix You ve diğer diziler ile ilgili etkileyecek unsurları öncesinden belirtiyor.

Karmaşık dizi örtüsünde bahsedebileceğimiz detaylar bu şekilde fakat eklemek ya da vurgulamak istediğiniz kısımları yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz. Eleştirilerini de belirtmeyi unutmayın lütfen.

Merve Mutlu
İsmim Merve Mutlu. 23 yaşındayım. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisiyim. Yazmayı, araştırma yapmayı ve öğrendiğim bilgileri paylaşmayı çok seviyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler