Dinlebi 6,5 Milyon TL’lik Yatırım Aldı!

2019 yılında Türkiye’de oluşmaya başlayan ve hızlı bir şekilde en büyük yerli sesli kitap uygulaması olmayı başaran Dinlebi, 2. yatırım turunda 6,5 milyon TL toplamayı başardı. Platform, aldığı bu yatırım ile, hem Türkiye’de hem de global pazarda büyümeyi sağlamak için yatırımda bulunacak.

Dinlebi, abone ve yerli içerik olarak baktığımızda Türkiye’nin en büyük yerli sesli kitap platformu olmayı başardı. Bu da yatırımcıların odağını kendisine çekmeyi başardı. CCW Teknoloji kurucusu Adem Duman’ın liderlik ettiği ikinci yatırım turuna katılan yerli ve uluslararası yatırımcılar arasında Breakaway Partners, Doğan Yurttutmuş, Erdoğan Çoban, Mehmet Berke Merter ve Mehmet Turgut Eltemur da yer alıyor.

Dinlebi Kurucu Ortağı Ahmet Yaman yatırım turunun ardından şunları söyledi:

“Dinlebi olarak eylül ayında birinci yılımızı doldururken, 500 binin üzerinde üye sayısına ve içerikte 2 bine yakın sesli kitaba ulaştık. Yeni globalleşme vizyonumuz ile birlikte Almanca ve İngilizce binlerce yeni sesli kitap yakın zamanda Dinlebi raflarında yerini alacak. Bu içerikleri çoklu dil seçeneği ile kullanıcılarımıza sunacağız. Ayrıca aile paketi sunan tek sesli kitap platformu olma özelliğini taşıyan Dinlebi’de kısa zamanda öğrenci paketi çıkaracağımızın da müjdesini verebiliriz. Kullanıcı deneyimini önceleyerek çıktığımız bu yolculukta, globalleşme vizyonumuzla birlikte yeni içerikler, yeni ülkeler ve eşsiz özelliklerimizle büyümemizi daha da hızlandıracağız”

Ahmet Yaman, Dündar Hızal, Erdem Çelik ve Cenk Gültekin tarafından kurulan Dinlebi, geçtiğimiz yıl ağustos ayında açık bir şekilde kullanıma açıldı. Platform daha sonra 2021 yılı mart ayında kataloğunu dünyaya açtı. Şirket, Almanya’da Telefonica/Ay Yıldız GSM operatörü ile yaptığı anlaşma ile global açılım sürecini başlattı.

Dünya’nın geri kalanına baktığımızda, Türkiye’nin hala pazar payı bakımından sesli kitap sektöründe geride olduğunu görmekteyiz. Bu noktada ülkenin en büyük platformu olan Dinlebi büyük bir avantaja sahip. Şirket aldığı yatırım ve pazar boşluğunu kullanarak orta ve uzun vadede büyüme potansiyeline sahip. Platformun global düzeyde nasıl bir başarı sağlayacağı ise bir merak konusu.

Faik Necef
Birçok alandaki yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip eden biri. Gururlu bir PCMR üyesi ve metalhead.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler