En Çok Yatırım Oyun Sektörüne Yapıldı

2021 yılının son çeyreğine girdiğimizde yapılan araştırma sonucunda; 3. çeyrekte Türkiye’de oyun sektörüne 109 milyon dolar yatırım yapıldı. Böylece toplamda 42 yatırım alan oyun sektörü 238 milyon dolarla 1. oldu.

Oyun sektörü özellikle pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte büyük bir artış yaşadı. Özellikle yeni neslin oyunlara olan ilgilisi daha da artarken eski kuşaklarda çareyi oyunlarda buldu. Bu da Türkiye’de ve dünyada oyun sektörünün hızla gelişmesine yol açtı.

 

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/Ulkemizde-Oyun-Dunyasi.jpg
Ülkemizde Oyun Dünyası www.startupteknoloji.com

StartupCentrum tarafından hazırlanan 2021 Üçüncü Yarıyıl Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporu’na göre, bu dönemde girişimlere 109 milyon dolar yatırım yapıldı. Bu yılın üçüncü üç aylık döneminde gerçekleşen 80 yatırım ile yılın ilk dokuz ayında toplam yatırım alan girişim sayısı 220’ye yükseldi. 2021’in üçüncü çeyreğinde yatırım sayısı artış oranı ikinci çeyreğine kıyasla yüzde 12,7 olarak açıklandı.

Ceyda
Merhaba, Ben Ceyda. Sizler için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Teknolojiyi bizimle takip etmeye devam ediniz. Destekleriniz için teşekkürler!

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler