FIFA 22 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

FIFA 22 Ekim ayında çıkışını gerçekleştirecek ve Electronic Arts yavaş yavaş oyun hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Tüm duyuruları takip ediyoruz, bu yüzden şimdiye kadar FIFA 22 hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

FIFA 22 Çıkış Tarihi ve Platformları

FIFA 22, 1 Ekim 2021’de çıkış yapacak Ultimate Edition‘ı satın alanlar, dört gün önce (27 Eylül’den itibaren) oynayabilecekler. Zamanla sınırlı erken erişim için bir deneme sürümü ve ayrıca EA Play üyelerine açık olacaktır.

Ultimate Edition’ın Xbox One veya PS4 sürümünü satın alanlar, Electronic Arts’nın “İkili Yetki” aracılığıyla Xbox Series X / S veya PS5’e ücretsiz yükseltme alacaklar. Geçen yılın aksine, standart sürümde ücretsiz yükseltme almayacaksınız.

FIFA 22, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC (Origin ve Steam üzerinden) ve Google Stadia’da çıkacak. Son yıllarda olduğu gibi. Nintendo Switch için FIFA 22 Legacy’nin sınırlı bir sürümü yayınlanacak.

Bu yıl piyasaya sürülmesi onaylanan ilk özellik HyperMotion. İlk resmi fragmanda ve Deep Dive’da görüldüğü gibi, oyuncular 11v11 maç durumlarında hareket halindeyken yakalandı.

Tescilli bir makine öğrenimi algoritması kullanan teknoloji, gerçek zamanlı animasyon oluşturmak için 8,7 milyondan fazla oyuncu hareketli görüntüsünü değerlendirmek için kullanıldı. Oyuna daha sadık bir şekilde verilen etkileşimler ve yanıtlarla daha organik bir his verir. Oyuncunun topun içindeki ve dışındaki hareketlerinin daha gerçekçi bir hissi ile animasyon da büyük ölçüde geliştirildi.

HyperMotion, oyunun PS5, Xbox Series X/S ve Stadia sürümlerine özeldir.

Kendi Kulübünüzü Oluşturun

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/0_FIFA-22-Career-Mode-New-Features-Social.png
FIFA 22 Bilmeniz Gereken Her Şey!

Kariyer modu, kendi futbol kulübünüzü kurma ve onu zafere götürme yeteneğiyle bu yıl genişliyor. Herhangi bir ligde başlamayı, bir isim ve takma ad seçebilir ve hatta şiddetli rakibiniz olarak başka bir kulüp seçebilirsiniz.

Takımın iç saha ve deplasman formalarının yanı sıra kendi stadınızı da özelleştirebilirsiniz. FIFA 21’deki Ultimate Team’de olduğu gibi, stadyumunuzun renkleri ve stillerinin yanı sıra gol şarkıları, kalabalık tezahüratlar ve yürüyüş marşları değiştirilebilir.

Oyuncu Kariyeri ve Oyuncu Gelişimi

FIFA 22 Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu yıl Oyuncu Kariyer Modunda bir takım değişiklikler var. Yeni başlayanlar için, oyuncunuz artık bir maçı etkilemek için yedek kulübesinden çıkabilir. Daha önce, FIFA her zaman değiştirilmenize izin veriyordu, ancak birinci olmanıza izin vermiyordu.

Volta Futbol

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/juego-ea-sports-fifa-22-xbox-one-galeria-5.jpg
FIFA 22 Bilmeniz Gereken Her Şey!

Volta için 9 Eylül’de yeni bir fragman yayınlandı. Yeni bir beceri ölçer, saf hız ve agresif mücadele gibi imza yetenekleri, çılgın kurallar ve masa oyunları ile arcade maçları ve Volta Seasons gösterir. Bu son özellik, her sezon yeni içerik, yeni donanım ve yeni yerler ekler.

Ultimate Team: Bölüm Rakipleri ve FUT Champs

FIFA 22 Bilmeniz Gereken Her Şey!

Ultimate Team’in birçok yeni özelliği detaylandırıldı. Örneğin, Division Rivals yenilendi. En iyi oyuncular için yepyeni bir Elit Division’ın yanı sıra yeni bir sezonluk ilerleme sistemi var. Bir bölümdeki ilerleme artık daha şeffaf – aynı bölümde ilerlemenizi yansıtan farklı sıralar var ve bunlar aracılığıyla daha iyi haftalık ödüller alınabiliyor.

Tüm oyuncular başlangıçta Bölüm 10’da başlayacak (artık eleme turu yok). Haftalık ödüller artık haftanın sonundan önce kazandığınız maçların sayısına göre belirleniyor – ödüller ise bulunduğunuz klasmana ve sıralamaya göre. Division Rivals artık FUT sezonlarına bağlanacağından, sezonluk dönüm noktaları ve ödüller olacak. Bunlar altı haftalık bir sezonun sonunda yenilenecek.

FIFA 22 Sızıntıları

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/8c92f6547cd4711f462dd015eb57f3db59dbe4f5.jpeg

Onaylanan özelliklere ek olarak Match Engine’in kapalı beta sürümünü oynayanlar tarafından sızdırılan bir takım özellikler de ortaya çıktı. Onaylanmadılar ve son oyunda görüneceklerinin garantisi yok.

Kaleciler ve Saldırı Taktikleri

Kaleci sisteminin yukarıdan aşağıya yeniden inşası, daha fazla animasyon ve umarım daha yüksek bir güvenilirlik derecesi de onaylanmıştır.

Artık topun bulunduğu sahanın yarısına bağlı olarak farklı saldırı taktikleri belirleyebilirsiniz. Bu, topa sahip olmuş olsanız bile, top hala bölgenizdeyken herkesin ileriye doğru hücum ettiğini görme olasılığınızın daha düşük olduğu anlamına gelir.

Eşleştirme

Ortak Açık Eşleştirme, FIFA 21’de ortak bulmakta zorlananlar için yeni bir çevrimiçi moddur. Oyuncuların önceden tanımlanmış bir takımla oynamak için ortak bir ortak bulmasını kolaylaştırır.

Kadın futbolu

Eski İngiliz futbolcu ve Arsenal kadın ve şimdi TV uzmanı Alex Scott’ın dizinin tarihteki ilk yorumcusu olduğu doğrulandı. Pro Clubs oyun modunda bir futbolcu yaratma ve oynama yeteneği ile kadın futbolu da oyunda daha iyi temsil ediliyor.

Güncellenen ısı haritaları

Bir puan alanından ziyade, FIFA 22 beta’daki ısı haritaları daha çok gerçek bir futbol battaniyesi gibidir. Beklenen goller (doğrudan Opta’nın kitaplarından) oyuna geldi – hedefe yapılan şutları, gerçekten gol olma şansı olanlardan ayırt ediyorlar.

Oyuncu değişikliği

Ek manuel oynatıcı değiştirme kontrolleri vardır. KingLangpard’ın dediği gibi, şimdi R3’e (sağ analog çubuk) basabilir ve çubuğu en yakın üç oyuncudan birine sürükleyebilirsiniz (yön gösteren bir okları vardır).

Tek tuşla değiştirmenin veya sağ çubuğa hafifçe vurmanın yerini almaz, sadece başka bir seçenek sunar. Görünüşe göre Electronic Arts, ikinci adam üzerindeki baskıyı belirli bir süre boyunca onu daha az etkili kılmak için azaltıyor.

FIFA 22 hakkında beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. Daha fazla haber için Oyun Dünyası bölümümüzün geri kalanına göz atmaktan çekinmeyin.

Ferhat Can Koyuncu
26 yaşındayım. Dumlupınar Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdim. Video oyunlarının hastasıyım. Genelde kripto para ve video oyunları hakkında yazıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler