Geleceğin Genç Girişimcileri Programı Başlıyor

23 Ekim’de “ Geleceğin Genç Girişimcileri Programı ’’nda üniversiteli gençler ile buluşulacak. Zemin İstanbul, TÜMMIAD, EntreCom ve Merak Listesi ortaklığında gerçekleştirilecek olan Geleceğin Genç Girişimcileri Programı ‘nda bu ayki programda yer verilecek oturumlar ise şu şekilde;

  •  Aykırı Düşünme Üzerine.. | Bulent Kavakli – Kurucu, Tümmiad
  • Girişimciliğe İlk Adım | Enis Erdem Yurdatapan – Kurucu Ortağı, EntreCom
  •  Girişimciler için 6 Parçalı Hikaye Tekniği | Çağrı Küpeli – Dijital Öğrenme Yöneticisi,
  • Podcaster Merak Listesi
  •  Girişimcilik Tabusu Oyunu | Cansu Kambur – Topluluk Yöneticisi, EntreCom

⌛️ Son Başvuru Tarihi: 20 Ekim Çarşamba
Başvuru formu için tıklayınız https://lnkd.in/dkrXbAwV

Zemin İstanbul Hakkında

Zemin Istanbul bünyesinde gerçekleştirilecek etkinliklerin duyurusunu gerçekleştirmek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İSTKA tarafından desteklenen Zemin İstanbul projesi, yaratıcı fikir sahibi girişimcilere ve küçük işletmelere iş geliştirme imkanı sağlayan, çocukları teknolojiyle geleceğe hazırlayan bir merkezdir. Teknoloji üreticileri, kullanıcıları ve yatırımcıları bu zeminde buluşturarak İstanbulluların ihtiyaçlarına yönelik yerli ve yenilikçi ürünler geliştirmektedir.
Zemin İstanbul-Startupteknoloji 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İSTKA tarafından desteklenen Zemin İstanbul projesi, yaratıcı fikir sahibi girişimcilere ve küçük işletmelere iş geliştirme imkanı sağlayan, çocukları teknolojiyle geleceğe hazırlayan bir merkezdir. Teknoloji üreticileri, kullanıcıları ve yatırımcıları bu zeminde buluşturarak İstanbulluların ihtiyaçlarına yönelik yerli ve yenilikçi ürünler geliştirmektedir.

Tasarlanan üç ana merkeziyle Zemin İstanbul; girişimciliğin, yenilikçiliğin, vatandaşla etkileşimin ve yönetişimin zemini, dayanağı ve ortamı haline geliyor.

Kuluçka Merkezi

Kuluçka Merkezi’nde girişimciler iş fkirleri üzerinde çalışabilecekleri açık ve kapalı ofis alanı kullanım hakkı kazanırlar. Girişimcilerin temel giderleri ve temel ofis gereksinimleri ücretsiz olarak karşılanır. İsteyen girişimciler, prototiplerini test edebilmek, geri bildirim alabilmek için deneyim merkezini ve 3D yazıcı gibi gelişmiş modelleme ve tasarım ekipmanlarını kullanabilirler. Girişimciler çeşitli eğitmlerden, sektörel ve akademik tecrübeye sahip kişilerin oluşturduğu mentor havuzundan kendi ihtiyaçları doğrultusunda faydalanır. Bu süreç sonunda girişimciler “şehir bilimi (urban science)” alanına odaklanarak, İstanbul ve İstanbul halkı için yenilikçi ürün ve hizmetler ortaya çıkarır.

Deneyim Merkezi

Deneyim Merkezleri, çok katmanlı ve gelişen yaşam şartlarında karmaşık çözümler ialgılamak, gerçekleştirmek için bir metodoloji sunarlar. Deneyim Merkezi içindeki bireyler, vatandaş (citizen), kullanıcı (user) veya tüketici (consumer) gibi roller üstlenebilirler. Kullanıcı deneyiminin odak noktası, kullanıcı arayüzü tasarımı ve ergonomi alanlarının yanı sıra birlikte ürün/hizmet tasarlamaya kadar uzanan kullanıcı kabulünü kapsar. Deneyimleme süreci sonunda İstanbul için üretilecek ürün ve oluşturulması/tasarlanması amaçlanmaktadır.

Eğitim ve Etkinlik Merkezi

Eğitm ve Etkinlik Merkezi, geleceği inşa edecek çocuklarımıza ve gençlerimize; 7-10 Yaş Maker, 10-16 Yaş İleri Maker, Robotik Ve Kodlama, Arduino Ve Elektronik, Nesnelerin İnternet,Siber Güvenlik, Havacılık Ve Uzay Teknolojileri, Enerji Teknolojileri, Nano Teknoloji, Yapay Zeka, Üretim ve Tasarım, Programlama, Mobil Uygulama, Mekanik Tasarım,Makine Geliştrme, Dijital Üretim, Ahşap Teknolojileri, 3D Yazıcı Tasarım Günleri, Maker Günleri gibi Yenilik Ve Teknoloji Etkinliklerinin Yapıldığı Merkezdir. Animasyon Stüdyosu Animasyon stüdyosu, çocukların yeni/farklı fikirlerini ve hayal dünyalarını gerçeğe dönüştürme şansı bulacakları uygulama tasarım ve programlamanın temel öğelerini barındırmaktadır. Çocukların hayal gücünü dijital teknolojiyle birleştiren animasyon stüdyosu yeni neslin senarist, animasyoncu, tasarımcı, programcı ve yönetmenlerini yetiştirmeyi ve potansiyeli olan her çocuğu cesaretlendirmeyi amaçlamaktadır.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler