Google Mobil için Sürekli Kaydırma Özelliği Geliyor

Görünüşe göre artık telefon üzerinden yapılan Google arama sonuçlarını kaydırırken biraz daha rahat bir kullanım bizi bekliyor.

İlk Olarak ABD’de

Google firması ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nden başlamak üzere arama motoru için yeni bir özellik daha getiriyor. Mobil cihazlarda daha önceden kullanıcıların daha fazla arama sonucuna erişmek için basması gereken “Daha Fazla Sonuç” seçeneği kaldırılıyor.

Böylece artık bir arama sonucunun en alt noktasına gelindiği zaman şirketin arama motoru direkt olarak bir sonraki sayfayı yükleme yoluna gidecek. Yani erişilmek istenen web sitesi bulunana dek kullanıcının ara vermeden sayfayı aşağı kaydırması yeterli olacak.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/google-arama-guncelleme-www.startupteknoloji.com_.jpeg
Google firması yeni özelliğiyle birlikte mobil üzerinden arama yapmayı daha da kolaylaştırmayı planlıyor – Startup Teknoloji

Söz konusu yenilik hem mobil cihazlardaki tarayıcının internet sayfası hem de iOS ve Android üzerindeki Google uygulaması için geçerli olacak. TechCrunch sitesine göre şirket özelliği yavaş yavaş çıkarmaya devam ediyor. Dolayısıyla en azından şimdilik işleve erişemiyor olmanız normal.

Hatırlayacağınız üzere firma 2021 yılının başlarında Google mobile için yeni bir görünüş de getirmişti. Dolayısıyla mobil tarafında da yazılım boş bırakılmayıp geliştirilmeye devam ediliyor gibi.

Faydalı Bir Eklenti

Her ne kadar birçok insanın genellikle aradığı şeyi çabukça bulabildiğini söyleyebilsek de; Google firması bazı kişilerin bir web sitesine tıklamadan önce dört sayfaya kadar arama yapabildiğinin altını çiziyor.

Bundan ötürü de şirket sürekli kaydırma işlevinin özellikle de arama motorunda daha açık uçlu ifadeler aratan kişiler için bir hayli faydalı olacağını söylüyor. Ayrıca bu özellikle beraber Google platformunun günümüzde sıkça kullanılan ve benzer şekilde besleme odaklı çalışan Instagram veya TikTok uygulamalarıyla bu açıdan daha yakın bir hale geldiğini de belirtmekte yarar var.

Furkan Şahan Albayrak
Dillerle ve onların iletişimiyle ilgilenen ve bu iletişime de teknoloji ilgisini eklemeye çalışan bir insan.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler