Her An Dinlenme İçin Giyilebilir Sandalyeler

Teknolojinin gelişmesi ile yeni hayatımıza giren ürünler arasında bu kez yararı zararı tartışılır bir ürün belirledik. İşte her an, her yerde oturup dinlenme imkanı veren giyilebilir sandalyeler.

Gün geçmiyor ki bir sabah, yeni bir teknoloji ile gözümüzü açmayalım. Yine öylesi bir zamandan geçerken enteresan bir haber aldık.  Armut piş ağzıma düş insanoğlu, ‘’neden her an oturabileceğimiz kendimize has sandalyelerimiz yanımızda taşımıyoruz?’’ demiş ve beynini bu soruya yormuş.

Zira oturmaya mı geldik bu dünyaya? Hayır. Ancak hayat koşuşturmasında hep mi yürüyelim, hiç dinlenmeyelim mi? Üstelik bu dinlenme anında gözümüz mekan veya materyal mi arasın? Aramasın efendim buyurun giyin, işte giyilebilir sandalyeler.

Lex Giyilebilir Sandalye Teknolojisi

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/Lex-Giyilebilir-Sandalye-Teknolojisi.jpg
Giyilebilir Sandalyeler www.startupteknoloji.com

Uzun süre ayakta çalışıyor, yada uzun süre oturma eyleminden mahrum kalıyorsanız bu ürün kesinlikle sizin için üretilmiş. İşte bu noktada eksiklik çeken kitleye yönelik, proje geliştiricileri Lex Projesini ortaya çıkarmışlar.

Proje aslında daha önce yapılan bir ürünün, geliştirilmiş bir devamı niteliğinde. Geçtiğimiz aylarda işçilere yönelik yapılan ve onların dinlenmelerine imkan veren iki ayaklı ve dış bir iskelet tabanlı sandalyeler duyurulmuştu. Her ne kadar o ürün, işçilere yönelik bir kullanım ve onların dinlenmeleri amacıyla yapılmış olsa da, Lex proje ürünü herkese hitap eden bir teknoloji.

Kullanıcısını saran, dış iskelet mantığı baz alınarak tasarlanan Lex sandalyeler, belden aşağısına sarılarak size ait bir uzuv gibi taşıyacağınız  bir ürün. Çalışırken, yürürken, beklerken, yada ayakta bir iş halletmeye çalışırken oturabileceğiniz bir ürün olarak ‘’tembelizm’’i destekliyor.

Teknik Özellikleri

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/Teknik-Ozellikleri.jpg
Teknik Aksamı ve Özellikleri www.startupteknoloji.com

Lex giyilebilir sandalyeler 1 kilogram ağırlığında. Sizinle beraber kolaylık her yere gelebiliyor. Ürünü yapımında, dayanıklı alüminyum iskelet kullanıldı ki, bu malzeme havacılıkta da kullanılan dayanıklı bir madde. Şimdilik geliştirilen model 120 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor.

Oturuş anında sandalye ve sizin aranızda da yaklaşık 120 derecelik bir açı meydana geliyor. Bu açı özellikle seçilmiş bir açı. Zira anatomik olarak insan omuriliği oturduğunda 120 derecelik bir açı ile oturduğunda vücut gereken dinlenme rahatlığını elde ediyor. Elbette yine anatomik olarak insanın otururken omurilik sağlığını koruyan oturma açısı da 120 derece olduğundan bu amaca da hizmet ediyor.

Yük Taşıma Modu

Ayrıca üründe bir de yük transfer modu mevcut. Bu mod sayesinde eğer sırt çantanız varsa, alt kısımdan destek sağlayarak toplam ağırlığın % 50’sini omuzlardan alt kısıma doğru yayabilme özelliğine sahip.

Lex giyilebilir teknoloji elbette her an her yerde yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir ürün olmayabilir. Nihayetinde sizi dışarıdan sarmalayan bir donanım var. İmaj her şey sloganı ile, karizmanızdan karizma, şıklığınızdan şıklık götürebilir. Ancak çalışma anında sıkça dinlenme gereksinimi duyan, bilhassa yaşlı bireylerin isteğe bağlı dinlenme durumlarında hayat kurtaran bir ürün olabilir. Bu anlamda da oldukça işe yarayabilir. Bu arada aldığımız haberlerden biri de ürüne dair fiyat bilgisi. Çok yakında seri üretimine başlanacak olan ürün, şimdilik 300 dolar. Siz olsanız bu ücreti öder bu ürünü alır mıydınız?

Emre Kiraz
02.09.1986 Sinop. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik - Elektronik Bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Edebiyat Böülümünde ikinci lisans eğitimine devam etmekte. Sinop'ta Tiyatro Antre adında bir tiyatronun kurucusu yönetmeni ve yazarı. Kültür Bakanlığı telif ve tescilli dördü çocuk oyunu olmak üzere toplamda on üç adet tiyatro eserinin yazarı. Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı dahil olma üzere çeşitli hibe fonlarına proje yazmış, koordine etmiş ve yürütmüş, bu alanda 6 yıl tecrübeli eski bir proje uzmanı. Şimdilerde StartUp Teknoloji ailesinin bir yazarı

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler