Honor Katlanabilir Telefonu Yolda

Honor firması tarafından gelmesi beklenen katlanabilir telefonla ilgili bir şeyler duymayalı oldukça zaman oluyordu ki yeni sızıntılar geldi.

Honor Magic X

Söz konusu sızıntılara göre Honor Magic X ismine sahip olacak olan katlanabilir özellikli akıllı telefon yakın zamanda kullanıcıyla buluşabilir. Hatta cihazın yıl sona ermeden önce bile çıkışını yapabileceğiyle ilgili söylentiler mevcut.

Notebookcheck tarafından iletildiği üzere bu seferki bilgiler Çin sosyal medyası Weibo kullanıcısı Huawei Fans tarafından geliyor. Cihazla ilgili sağlanan öngörülere göre cihazın Huawei Mate X2 ile paralel bir üretime sahip olacağı belirtiliyor.

Bildiğiniz üzere Honor firması ilk olarak Huawei şirketinin alt markası olarak piyasada yer alıyordu. Dolayısıyla bu iki şirketin hâlâ daha belli teknik bilgileri paylaşıyor olması çok doğal. Bunun yanı sıra Mate X2 cihazının da oldukça iyi bir cihaz olduğunu da hatırlayacak olursak bu noktada kullanıcılar muhtemelen bir hayal kırıklığına uğramayacaktır.

Yıl Sonundan Önce

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/honor-www.startupteknoloji.com_.jpeg
Honor firmasının yeni katlanabilir akıllı telefonunu söylentilere göre yıl sonundan önce görebiliriz – Startup Teknoloji

Aynı şekilde söylediğimiz gibi kaynak bizlere katlanabilir cihazın yıl sona ermeden önce piyasaya çıkabileceğini de bildiriyor. Honor firmasının bu konuda bir hayli emin olduğu da belirtiliyor.

Verilen bu tarih geçtiğimiz Şubat ayında duyduğumuz olası çıkış tarihi ile örtüşüyor. Dolayısıyla Honor katlanabilir cihazının çıkışına bir hayli yaklaşmış olabiliriz.

Cihazın muhtemel özelliklerinden biraz bahsedecek olursak akıllı telefonun katlanmamış haliyle daha önceden de konuşulduğu gibi 8inç büyüklüğünde bir ekran sunması bekleniyor. Ki hatırlarsanız Huawei Mate X2 de aynı boyutlu bir ekrana sahipti.

Diğer yandan cihazın iç tarafında ise Snapdragon 888 veya Snapdragon 888 Plus işlemcisini görmemiz yüksek ihtimal. Bu haliyle tahmin edilebileceği gibi oldukça üst segmente hitap edecek bir telefon bizi bekliyor.

Son olarak bu cihazın Honor için nispeten yeni olan bu piyasada bir başlangıç teşkil edebileceğinin de altını çizebiliriz. Zira söylentilere göre firma Motorola Razr ve Samsung Galaxy Z Flip 3 gibi cihazlara rakip olabilmek adına yatay olarak katlanabilir olan başka bir cihaz daha geliştiriyor. Ancak o telefonla ilgili şimdilik fazla bir bilginin yer almadığını not düşelim.

Furkan Şahan Albayrak
Dillerle ve onların iletişimiyle ilgilenen ve bu iletişime de teknoloji ilgisini eklemeye çalışan bir insan.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler