İnstagram Forstalk Nedir, Güvenerek Kullanabilir miyim?

İnstagram Forstalk uygulaması “İnstagram profilime kimler baktı?” sorusunu cevaplandırmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Bu uygulama ile profilinizde kimlerin gezdiğini görebilirken, merak ettiğiniz kişiler sayfanızda dolaşmış mı öğrenebilirsiniz.

forstalk-guvenilir-mi-www.startupteknoloji.com_.jpg
forstalk-guvenilir-mi-www.startupteknoloji.com

Pek çok İnstagram kullanıcısı hayatının bir döneminde, profilinde kimlerin gezindiğini merak etmiştir. Bu yüzden çoğumuz arama motorlarında ufak çaplı birer araştırma yapmışızdır. Hangi uygulamalar ile profilimizi gezenleri bulabileceğimizi öğrenmeye çalışmışızdır. İnternette bu sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz pek çok uygulama bulunmaktadır. Yalnız Google Play Store ve App Store, bu tür uygulamaların insanların gizliliklerini ihlal ettiklerini düşündüğü için uygulamaları kaldırmaya başlamışlardır. Bunun sonucunda da kullanıcılar üçüncü parti uygulamalar üzerinden de hizmet veren seçeneklere yönlenmişlerdir. Yazımızın devamını okuyarak “Forstalk uygulaması nedir, uygulama güvenli mi ve nasıl kullanılır?” gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

İnstagram Forstalk Nedir?

Forstalk, İnstagram kullanıcılarının profillerinde gezen kişileri öğrenmek için ücretsiz olarak kullanabilecekleri bir uygulamadır. Profillerde gezen kişileri anında tespit ettiğini iddia eden uygulama ile siz de aklınızdaki soruların yanıtlarını cevaplandırabilirsiniz. Forstalk İnstagram kullanıcıları tarafından en fazla tercih edilen uygulamalardandır.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/11/forstalk-www.startupteknoloji.com_.png
forstalk-www.startupteknoloji.com

Forstalk Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

  • Öncelikli olarak uygulamaya girerken İnstagram şifrenizi girmelisiniz.
  • Hesabınıza girdikten sayfanın alt kısmında bulunan bölümden profilinizde gezen kişileri görebilirsiniz.

Forstalk Güvenli Bir Uygulama mı? 

İnstagram ve sizin aranızda olan bilgileri üçüncü bir taraf olan Forstalk uygulaması güvensiz ve zararlıdır. Bu uygulamaya girerken verdiğiniz hesap bilgilerinizi kendi iradeniz ile verdiğiniz için sizin hesabınızda olan her şeye erişimi üçüncü bir taraf ile paylaşmış oluyorsunuz. Ayrıca profilinizde kimin dolaştığını tam anlamı ile öğrendiğinizi de söyleyemeyiz. Oldukça güvensiz olan bu tarz uygulamalara girdikten sonra hesabınız, internette takipçi ve beğeni hilesi yapan hesap havuzlarına dahil edilmiş oluyor. Bu siteler zararlı olmakla birlikte tüm bilgilerinize ulaşmış oluyor.

Peki bu uygulamalardan nasıl zarar görebilirsiniz? Şöyle ki zararlı uygulamalara verdiğiniz hesap bilgileriniz sonucunda, takipçi ve beğeni hilesi yapan kişilerin sizin hesabınız üzerinden beğeni ve paylaşım yapabilmesine sebep oluyor. Ayrıca Forstalk gibi uygulamaları kullanan pek çok kişinin belirttiğine göre uygulama, hesap sahiplerinin bilgileri dışında hikayede de paylaşım yapabiliyor.

İnstagram tarzı sosyal medya kanalları önemli gizlilik politikalarına sahiptir. İnstagram gibi büyük şirketler insanların kişisel bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşamamaktadır. İnstagram’ın bu kadar sıkı gizlilik politikaları kullandığını bilirken üçüncü bir uygulamanın hesap bilgilerine ulaşarak, profilde gezen kişilerin bilgilerine ulaşabileceğini düşünmek çok da mantıklı olmayacaktır. Yani bu gibi uygulamalar hiçbir işe yaramamaktadır. Farklı sayfalarda bulunan ve bu konularda olumlu mesajlar ve yorumlar yazanlar da sahte olmakla birlikte bu gibi uygulamalara güvenerek hesap bilgilerinizi paylaşmamanızı öneririz.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler