Instagram, Hata Raporlamaları İçin “Rage Shake” Özelliğini Getirdi

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram, birkaç yeni özellik üzerinde çalıştığını duyurdu.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, üzerinde çalıştıkları yeni özellikleri duyurdu. Yapılan açıklamalara göre Instagram’da paylaşılan kaydırmalı gönderiler, artık bağımsız bir şekilde yönetilebilecek. Yani gönderideki bir fotoğraf ya da video, artık özgürce silinebilecek.

Rage Shake Nedir, Nasıl Kullanılır? 

Rage shake, Instagram’da bir özellik çalışmadığında ya da bir hata ile karşılaştığınızda, telefonu sallayarak problemi Instagram ekiplerine raporlamanızı sağlıyor. Telefonu salladığınızda karşınıza “sorun bildir” penceresi açılıyor. Söz konusu pencere üzerinden hareket ederek problemin detaylarını Instagram ekiplerine yazarak aktarabiliyorsunuz. Şu an için özellik yalnızca ABD’li kullanıcılara açıldı. Önümüzdeki aylarda kademeli olarak tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Carousel Paylaşımlarından Fotoğraf Silme

Instagram, Hata Raporlamaları İçin “Rage Shake” Özelliğini Getirdi Startupteknoloji

Yayınlanan bir diğer özellik de Carousel paylaşımlarından fotoğraf silme oldu. Bildiğiniz gibi, şimdiye kadar Carousel olarak yüklenen fotoğraf ya da videolar arasından yalnızca birini silmek mümkün değildi. Onun yerine tüm paylaşımı silerek yeniden içerik girişi yapmanız gerekiyordu. Özellikle titiz ve onay mekanizması sürecinde anlık olarak karar değiştiren müşterilere sahip sosyal medya yöneticileri için; bu süreç kabusa dönüşebiliyordu. Bu yeni özellik sayesinde; hem sosyal medyacılar hem de arkadaşlarıyla arası bozulan kullanıcılar, içeriklerini ve etkileşimlerini kaybetme korkusunu geride bırakabilir.

Carousel’den fotoğraf ya da video kaldırmak için gönderinin üzerindeki üç noktaya basmanız gerekiyor. Ardından düzenle seçeneğine dokunarak, kaldırmak istediğiniz içeriğin üst kısmında yer alan “sil” ikonunu seçmeniz yeterli.

Ferhat Can Koyuncu
26 yaşındayım. Dumlupınar Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdim. Video oyunlarının hastasıyım. Genelde kripto para ve video oyunları hakkında yazıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler