Kariyer.Net’ten Coensio’ya Yatırım

Teknoloji alanında işe alımlarda daha pratik ve daha kolay bir yol izlemek isteyen kariyer.net , coensio’ya yatırım yaptı. Coensio, Barkın Yersu Taşkentli ve Mustafa Girgin Tarafından 2011 başında hayata geçirilmişti.

Bu yatırım şirketi, adayların ve şirketlerin bir arada bulunduğu şirketler  açısından aday eleme sürecini hızlandırıken, doğru değerlendirilemeyen ve gözardı edilen yetenekli adayları da ön plana çıkarıyor.

Coensio’yla nasıl anlaşmaya varıldı?

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/kariyer-netten-Coensioya-Yatirim-Yapildi-www.startupteknoloji.com-.png
kariyer.net ve Coensio anlaştı

Teknoloji alanında yapılan iş ilanlarından ve dolayısıyla onlara gelen başvurulardan ötürü en nitelikli adayların  en az efor sarf edilerek, bir ön elemeyle nitelikli adayları ortaya çıkaran şirket Coensio’ya yatırım yapıldı.

İşe alımda yapılan değerlendirmelerde çok titiz davranıldığı konusu ortaya çıkarılmış oldu.

Genel müdür Fatih Uysal, yapılan yatırımı Şu sözlerle ifade etti: “Türkiye’de teknoloji alanında ilk girişimlerden biri olan Kariyer.net’te, 22 yıldır start-up ruhuyla ve ilk günün heyecanıyla çalışıyoruz. Doğru adayı doğru işle buluşturarak istihdama katkı sağlama misyonuyla hareket ediyoruz

Teknoloji alanında yetişmiş yetenek bulmak, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada işe alım ekiplerinin zorlandığı konuların başında geliyor. Hem teknoloji hem de işe alım ekiplerinin, doğru yeteceği saptamak için gereğinden fazla zaman harcadığını; buna rağmen  bir çok teklifin işe alımla sonuçlanmadığını görüyoruz” dedi.

Coensio kurucuları ise,  ünlü iş ve çalışan bulma sayfasından aldıkları yatırımı sadece maddi bir destek olarak değil, iş arayanları ve kendilerini çok hızlı bir şekilde hedeflerine ulaştıracak bir beraberli olduğunu vurguladılar.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler