Mobil Uygulamalara Cep Telefonu ile Hızlı Giriş Sağlayan Girişim: VerifyKit

Başarılı girişimlerden Teknasyon’un kendi ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını mobil uygulama giriş sorunları yönünde geliştirerek ve herkesin faydalanabileceği global bir servis olarak tasarladığı VerifyKit kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.

VerifyKit girişimini tam olarak anlamamız için uygulamayı anlatmadan önce Teknasyon ile ilgili bilgiler vermekte fayda var. Teknasyon; kurucusu Burak Sağlık tarafından geliştirilen, kendilerini hayata dokunan uygulamalar ve güçlü hikayesi olan girişimler için uygulamalar geliştirerek, uygulamalarının global pazarda ismini duyuran ve ürünlerini tüm dünyada pazarlayan bir girişimdir.

Bildiğimiz gibi numara doğrulama uygulamalar için en yaygın yöntemlerden biri. Bu yöntemi genel olarak SMS ile aldığımız tek kullanımlık şifreler ile yapıyoruz. Global pazarda yer alan ve oldukça rağbet gören uygulamalar numara doğrulama için atılan tek kullanımlık şifre smslerinin, maliyetlerinden şikayetçi. Yatırım maliyetlerini büyük oranda azaltacak olan uygulamanın özelliklerini inceleyelim.

İlk olarak VerifyKit aracılığıyla kullanıcılarınıza SMS’e ek olarak WhatsApp ve Telegram üzerinden de doğrulama yapma imkanı sunabiliyorsunuz. Aynı zamanda VerifyKit sayesinde SMS ile doğrulama işlem süresini oldukça kısaltıyor ve kurucu firması Teknasyon’un belirttiğine göre maliyetler de yaklaşık yüzde 80 oranında azalıyor.

VerifyKit halihazırda global pazarda yer etmiş ciddi kullanıcılara ulaşmış başarılı bazı uygulamalar tarafından tercih edilen bir çözüm. Teknasyon kurucusu Burak Sağlık’ın uygulama hakkındaki açıklamaları şöyle; özellikle Rusya ve Ukrayna gibi, servislerinin popüler olduğu ülkelerde SMS ücretlerinin oldukça pahalı olduğunun altını çizerken karlılığı arttırmak için böyle bir gereksinime ihtiyaç olduğunu belirtti. VerifyKit ile maliyetlerini onda birine düşürdüklerini de belirten başarılı girişimci Sağlık; bu girişimin global ekosistem için  faydalı bir servis olacağını düşündüklerini de belirtti.

Kaynak:Teknasyon.com

Merve Mutlu
İsmim Merve Mutlu. 23 yaşındayım. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisiyim. Yazmayı, araştırma yapmayı ve öğrendiğim bilgileri paylaşmayı çok seviyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler