Netflix, Shuffle Play Özelliğini Android’e Ekledi

Netflix Nisan ayında, Play Something özelliğini Android cihazlar için kullanıma sunacağını duyurmuştu. Shuffle Play olarak da bilinen özellik için daha fazla beklemenize gerek kalmadı! Ücretli aboneliğe dayanan video akış devi, karışık oynatma özelliğini dünyanın dört bir yanında bulunan Android kullanıcılarına sunacak. Detayları yazımızda bulabilirsiniz!

Her geçen gün daha fazla yaygınlık kazanan ve envai çeşit özelliğe sahip akış hizmetleri arasında karar vermek gittikçe güç bir hâl almakta. Şu anda izlemek için belirli bir şey yoksa, Play Something özelliği ile karar almanın yarattığı sıkışıklıktan kurtulabilirsiniz! Böylelikle dinlemek için sahip olduğunuz kıymetli zamanı boşa harcamamış olursunuz. Netflix algoritmasının geçmişte izlediklerinize dayanarak hoşunuza gidebileceğini düşündüğü bir şeyi izlemek istiyorsanız, Play Something’e dokunmanız yeterlidir.

Çalışmalar Mayıs Ayında Başlamıştı

Engadget‘ın aktardığı üzere video akış devi Netflix, karışık oynatma özelliğini Mayıs ayında Android işletim sistemine sahip cihazlar için test etmeye başlamıştı. Denemeler hem yetişkin hem de çocuk profillerini kapsıyordu. Bununla birlikte, sözcülerden birisi iOS için testlerin önümüzdeki aylarda başlayacağını duyurmuştu. Akış platformuna göre kullanıcılar, sayesinde değerli video, dizi ve filmleri bulabilecekleri Shuffle Play özelliğini çok sevecek. Öte yandan, platform algoritmasının sizi hiç tanımadığı ortaya çıkması durumunu da göz ardı etmemek gerek.

www.startupteknoloji.com
Play-Something-Butonu-www.startupteknoloji.com-..jpg

Play Something butonunu, ana ekran da dahil olmak üzere uygulamanın farklı yerlerinde görebilirsiniz. Belirli bir gösteri sayfasını görüntülemeniz durumunda, Play Something yazan bir buton karşınıza çıkacaktır. Netflix Ürün İnovasyon Müdürü Patrick Flemming, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeyi kullandı: “Play Something o esnada karar vermek istemeyen Netflix üyelerine yeni showları ve filmleri keşfetmelerine yardımcı olacaktır. Bugün, bu özelliği Android’e koymaktan heyecan duyuyoruz. Telefonunuzdan ne izleyeceğinizi seçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.”

Fast Laughs: Netflix Feed’i

www.startupteknoloji.com
Fast Laughs arayüzü, Startup Teknoloji

Netflix, Fast Laughs olarak bilinen yeni yayını Android kullanıcıları için kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Fast Laughs, kataloğundan komik klipleri gösteren TikTok tarzı bir komedi yayını olarak tarif edilebilir. iOS kullanıcıları için halihazırda mevcut olan bu özellik, ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Malezya, Filipinler ve belirli birkaç ülkedeki Android kullanıcılarının kullanımına sunulacak.

Netflix’in Android için geliştirdiği Play Something özelliği beklentilerinizi karşıladı mı? Fast Laughs hakkında neler düşünyorsunuz? Sizce bu özellik Türkiye’ye gelir mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Melis Yıldırım
Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunuyum. Kadın çalışmaları ve medya alanında uzmanlaşmak hedefim. Yayıncılık, sinema ve sosyal medya gibi alanlarda bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmaya çalışıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler