Netflix’de En Çok İzlenen Orijinal İçerik: Squid Game

Son zamanlarda popüler olan konulardan birisi de hiç şüphesiz Netflix’in orjinal yapımı Squid Game. Platform, aniden bu kadar popülerleşen yapımla ilgili bazı açıklamalar yaptı. Şirketin Netflix Geeked hesabı Squid Game’in ilk 17 gününde global olarak 111 milyon kişi tarafından izlendiğini açıkladı. Ayrıca Squid Game, hizmetteki ilk 28 gününde 100 milyonu aşan ilk Netflix dizisi oldu.

Squid Game   Startupteknoloji.com

Squid Game 94 Ülkede Netflix’de İlk Sırada

The Verge’ün haberinde belirtilenlere göre Squid Game izlenme sayıları şuna göre oluşturuluyor; diziyi en az iki dakika boyunca izleyen hesapların sayısı baz alınıyor. Bu metrik halihazırda Netflix’in en çok izlenen içeriklerini sıralamak için kullandığı bir metrik. Netflix sözcüsü, 94 ülkede Netflix’in en çok izlenen içerikleri arasında ilk sırada Squid Game’in olduğunu belirtti. İlk kez İngilizce olmayan bir içerik ABD’de ilk sıraya yerleşmiş oldu.

İzlemeyenler için baştan uyaralım, bundan sonrası biraz spoiler içerebilir. Squid Game, ciddi miktarda borçları olan bir grup insanın belirli kişiler tarafından bulunması ve bir oyuna yönlendirilmesini odağına alıyor. Güney Kore’nin unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını oynayarak belli bir para ödülünü kazanmaya çalışan 450’den fazla kişi ilk oyuna kadar durumun ciddiyetini fark etmiyor. Ancak ilk oyundan sonra çocuk oyunlarının şiddetle birleştiği nokta ortaya çıkıyor ve oyuncular içinde bulundukları yerden sağ çıkmak için tüm oyunları başarıyla geçmeye çalışıyor.

Squid Game, izlenme sayısı çokluğu olarak değil ayrıca bir popülarite göstergesi de olarak dünyada oyuncuların dizide giydikleri eşofmanlar, ayakkabılar, kostümler tüm e-ticaret sitelerinde popüler bir durumda. Kısacası tüm dünyada ciddi bir Squid Game çılgınlığı var. Bu nereye kadar sürer, ikinci sezon ne zaman gelir bilinmez, ancak Netflix, Squid Game’den istediğini almış görünüyor.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler