OPPO Yeni İşletim Sistemi Olan ColorOS 12’yi Duyurdu

Akıllı ürün markasında lider olan OPPO, yeni işletim sistemi ColorOS 12’yi resmi olarak tanıttı. OPPO ColorOS 12 beta sürümünü kullanıcılarına resmi olarak yayınladıktan sonra Android 12’yi çalıştıran ilk OEM’lerden biri oldu.

ColorOS 12 ile Yepyeni Yenilikler!

  1. Kapsayıcılık: OPPO, ColorOS 12 yeni işletim sistemi ile daha kapsayıcı bir deneyim sunuyor. Bu işletim sistemi farklı dillere ve kültürlere uygun daha çok; simge, animasyon ve bilgi ekranlarıyla telefon formatlarına uygun bir yapı ile geliyor.
  2. Akıcı ve Kusursuz Deneyim: OPPO kullanıcılarına daha akıcı ve kusursuz bir deneyim sunmak için çabalıyor. Bu işletim sistemi, başta sistem eskimesi hatalarını ve uzun süre kullanım sonucunda sistem gecikmelerini engellemede üstün bir başarı sergiledi.
  3. Gizlilik: Kullanıcılarının şikayetlerine önem veren OPPO, yeni işletim sisteminde gizliliği arttırarak öncelik haline getirdi. ColorOS 12 Gizlilik Panoları, Yaklaşık Konum Paylaşımı ve Mikrofon ve Kamera Göstergelerinin dahil olduğu yalnızca Android 12’ye özgü tüm gelişmiş güvenlik ve gizlilik özellikleriyle birlikte gelmiyor. Yeni sürüm aynı zamanda OPPO ekibinin geliştirdiği Özel Sistem, Özel Kasa ve Uygulama Kilidi gibi faydalı özelliklere de sahip bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.
  4. Android Geliştiricilerine Açık Olacak: Birçok Android özelliği içeren işletim sistemi; Android uygulama geliştiricilerine katkıda bulunmak ve Android ekosistemini geliştirmek için; HyperBoost ve Color Vision Enhancement özelliğini daha da açık hale getirdi.

ColorOS 12 işletim sistemi bugün ilk olarak Endonezya, Tayland ve Malezya’da Find X3 Pro 5G için genel beta sürümünü kullanıma sunacak. Şirket işletim sistemini 150 milyon kullanıcıyla 110’un üzerinde modele ulaştırmayı hedefliyor.

Emine Yalçın
Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi / Havacılık ve Uzay Mühendisliği 2. Sınıf Öğrencisiyim.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler