Oyun Tabanlı Öğrenim Platformu Kahoot!

Öğrenim sürecini oyunlar ile birleştirmeyi hedefleyen girişimler her geçen gün popüler hale geliyor. Oyun tabanlı öğrenim platformlarının başarılı örneklerinden biri olan Kahoot! 200’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Kahoot! Nedir?

https://startupteknoloji.com/wp-admin/post-new.php#:~:text=https%3A//startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/Kahoot-Nedir-www.startupteknoloji.com_.jpg
Kahoot-Nedir-www.startupteknoloji.com

Girişim, 2012 yılında Johan Brand, Jamie Brooker ve Morten Versvik tarafından Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversite iş birliği ile yürütülen bir proje sayesinde kuruldu. Kahoot!, kuruluş senesinden bir yıl sonra 2013 yılında başlangıçta beta olarak piyasaya sürüldü. Ardından Eylül 2013’te herkes tarafından kullanılabilen platform haline geldi.

Oyun tabanlı öğrenimi odak noktası alan girişim çocuklar, öğrenciler ve yetişkinler de dahil olmak üzere herkesin tam öğrenme potansiyellerini ortaya çıkarmayı ve güçlendirmeyi hedefliyor. Kahoot!, platformu tercih eden bireylerin ve kurumların ilgi uyandıran etkileşimi sağlayan eğitici oyunlar oluşturmasını, paylaşmasını ve oynamasını kolay hale getiriyor.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/Kahoot-Nedir-www.startupteknoloji.com_-1.jpg
Kahoot-Nedir-www.startupteknoloji.com

Kahoot! iş ve sınıf ortamında, online olarak ve bireysel çalışma için tasarlanmış ücretli ve ücretsiz planlar ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu hizmetlere internete bağlanan her cihazdan erişilebiliyor. Platformu tercih eden kullanıcılar ilgi çekici uygulamalarla matematik ve sürükleyici görsellerle dil öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Girişim, bugün milyonlarca öğretmen, öğrenci, aile ve Fortune 500 şirketlerinin %97’si tarafından kullanılıyor.

200 ülkede 1,9 milyardan fazla katılımcı ile faaliyetlerine devam eden platform, Norveç’teki genel merkezi başta olmak üzere ABD, İngiltere, Fransa, Finlandiya, Estonya, Danimarka ve İspanya’daki ile kullanıcılarına hizmet veriyor.  Kahoot!, Haziran 2021 yılı itibari ile Türkiye’de de faaliyetlerine başladı.

Oyun tabanlı öğrenim platformları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda fikir belirtmeyi unutmayın.

Merve Mutlu
İsmim Merve Mutlu. 23 yaşındayım. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisiyim. Yazmayı, araştırma yapmayı ve öğrendiğim bilgileri paylaşmayı çok seviyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler