Oyuncuların Dogecoin Kazanmasını Sağlayan Oyun Dogemon Go

Bu yıl meme tabanlı dijital para birimi dogecoin‘e yönelik heyecanın ardından, geliştiricilerden oluşan bir ekip, “Dogemon Go” adlı artırılmış gerçeklik (AR) mobil oyununun piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

AR oyunu Pokémon Go‘ya benzer şekilde, oyuncular “Dogemons” adlı sanal karakterleri yakalar ve karakterler seviye atlarken ödüller için dogecoin kazanabilirler.

Dogemon Yakalamak ve Dogecoin Kazanmak

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/08/dogemon-go.jpg

Dogecoin, 2013 yılında parodi olarak yaratılmış bir kripto para birimi. Üzerinde maskot olarak Japon shiba inu köpeği bulunan Dogecoin, 2010 yılında ortaya çıkan bir internet esprisine gönderme yapıyor. Adobe’tan bir ürün grup yöneticisi Jackson Palmer ve IBM’den yazılım mühendisi Billy Markus, Dogecoin’i çok da fazla üzerinde düşünmeden yarattıklarını söylüyor.

Artırılmış gerçeklikten (AR) ve kripto varlık dogecoininden (DOGE) yararlanan yeni bir cep telefonu video oyunu var. Kripto topluluğu, projenin resmi Twitter sayfasının yeni oyun hakkında tweet atmaya başladığı geçen ay Dogemon Go oyununun duyurusunu yaptı.

Dogemon Go mobil oyunu geliştiricileri, geçtiğimiz günlerde oyunun iOS cihazlar için başlatıldığını ve şu anda bir Android uygulamasının inşa edildiğini açıkladı. Projenin web sitesi, oyuna gelen ziyaretçileri karşılıyor ve ayrıca AR oyun alanının bir haritasını da içeriyor. Web portalı,

Dogemongo yaptığı açıklamaya göre: ”Şimdi başlayın ve ilk Dogemon’unuzu yakalayın. Oyun deneyimini en sevdiğiniz Dogemon’larla birleştirin. Bugün Dogemonları yakalamaya başlayın ve harika bir eğitmenseniz, diğer Dogemonlar arasında kripto para birimini av olarak bulabilirsiniz. Dogemonlar sizi bekliyor  şimdi başlayın ve hepsini yakalayın!” dedi.

Gizlilik Endişeleri ve Dogemon’un ‘Reklam Cenneti’

Apple App Store’daki uygulama, oyunun Shemie Suarez adlı bir programcı tarafından geliştirildiğini gösteriyor. Web sitesi, oyunun Frozen Limited adlı bir ekip tarafından yapıldığını açıklıyor ve web sitesinde oyunun bir video fragmanına da ev sahipliği yapıyor.

Bazı insanlar gizlilik endişeleri nedeniyle oyunu oynamamayı tercih edebilir, çünkü oynamak için kaydolmak için bir Google hesabı, Facebook hesabı veya bir Apple kimliğinden yararlanma seçeneği gerekir. Pokémon Go ayrıca AR oyununu oynamak için bu hesaplardan birini gerektirir. Oyuncu oyuna başladıktan sonra, antrenörünün avatarını özelleştirmesine izin verilir.

Dogemon oyunu çok yeni olduğu için herhangi bir inceleme veya derecelendirme yok. Pokémon Go’daki grafikler daha iyi, Pokémon oyunu oyun içi kripto para ödülleri sunmuyor. Dogemon Go web portalında geliştiriciler, oyunun “proje, jeton / madeni para”nın artırılmış gerçeklik haritasında reklamını yapmak isteyenler için bir “reklam cenneti” olabileceğini söylüyor.

Android cihazlara sahip kişiler Google Play mağazasından yararlanma olanağına sahip değilken, geliştiriciler bekleyemeyenler için doğrudan indirme APK’sı oluşturdu.

Yeni Dogemon Go mobil AR oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Daha fazla haber için Oyun Dünyası ve  Kripto Para bölümümüze göz atabilirsiniz.

Not: Bu yazımız bir yatırım tavsiyesi değildir. Startup Teknoloji ve yazarı yatırımdan sorumlu değildir.

Ferhat Can Koyuncu
26 yaşındayım. Dumlupınar Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdim. Video oyunlarının hastasıyım. Genelde kripto para ve video oyunları hakkında yazıyorum.

İlgili Haberler

5 YORUMLAR

  1. Ben uygulamayı yükledim. Hatta bir miktar para bile yatırdım. Oyunun içinde geçen para birimi DOGO. Aldığınız dogoları oyuna transfer edip “Credits” e çevirdiğinizde size gerçek DOGE COIN veriyor. Bana bugüne kadar 2000 üstünde doge verdi. Hepsini binance cüzdanıma transfer ettim. Oyun sizi hareket etmeye teşvik ediyor aynı zamanda. Appstore da yayınlandı. Bu hafta playstoreda da yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler