Papara Nedir?

Ülkemizde PayPal’ın yasaklanmasının ardından Papara adlı online bankacılık uygulaması, günümüzde oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bu uygulamayı diğer online alışveriş uygulamalarından ayıran özelliği, kullanıcılarından hiçbir komisyon istemiyor oluşudur. Güvenilir bir alışveriş ortamı yaratan Papara, kullanıcılarına özel çok sayıda avantaj da sunar.

Papara Nedir?

papara-uygulamasi

Papara, online alışveriş yapan kişilerin, güvenli bir şekilde ödeme alabilmesini ve yapabilmesini sağlayan bir çeşit online cüzdandır. Günün her saatinde ödeme alabildiğiniz ve yapabildiğiniz bu uygulama diğer online bankacılıklara kıyasla oldukça işlevseldir. Her bankada bir hesabı bulunan bu uygulama, standart banka kurallarının dışındadır. Platformun en iyi ve en önemli özelliği, kullanıcılarından komisyon talep etmemesidir.

Avantajları Nelerdir?

Bu online cüzdan uygulaması, istediğiniz zaman hesabınıza para yüklemenize ve 7/24 hiçbir komisyon alınmadan para gönderebilmenize yarar. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerinizde güvenli ödeme ortamı oluşturur. Yalnızca cep telefonu numarası ile para çekilebilmesini sağlar.

Netflix, YouTube Premium ve Spotify uygulamalarının bu platforma özel indirimli abonelikleri bulunur. Ayrıca Teknosa, istegelsin, Eczane, Martı, GittiGidiyor ve Yolcu360 gibi birçok firmadan alışveriş yaparken, Papara tercih ederseniz, alışverişlerinizde indirim uygulanır.

Nasıl Üye Olunur?

Bu uygulamanın hesabını açmak kolay ve hızlı bir işlemdir. Öncelikle platformun kendi internet sitesine buradan girilmeli ardından “Hesap Aç” butonuna tıklanmalıdır. Yalnızca isim, soy isim ve e-postanız bilgileriniz ile hesabınızın oluşturulması için ilk adım tamamlanır. Hesabınızın güvenliğini arttırmak için e-posta ve telefon numarası onaylarını yapmanız önerilir.

Hesabınızı açıktan sonra kart alıp almak istemediğiniz sorulur. Eğer hesabınızı sık bir şekilde kullanacaksanız Papara Card’ınızı fiziksel şekilde de almanızda fayda vardır.

Nereden Kart Alınır?

papara-card

Papara Lite Card birçok yerden edinilebilir. D&R, Hepsiburada, Teknosa, GittiGidiyor, Kidega veya N11 üzerinden bu kartı temin etmeniz mümkün. Kart alınırken ödenmesi gereken 5 TL’lik ücret, kartın aktifleştirilmesinin ardından iade edilir.

Buse Kudun
Akdeniz Üniversitesi, İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Sosyal medya yöneticisi, içerik yazarı ve grafiker. Sonbahar ve Buz isimli kitapların yazarı.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler