PayPal’dan Rekor “Pinterest” Hamlesi

Online ödeme şirketi PayPal’ın son zamanlarda oldukça popüler hale gelen sosyal medya platformu Pinterest’i satın almaya hazırlandığı iddia edildi.

Türkiye’de resmi olarak faaliyet göstermeyen fakat dünya çapında oldukça bilinirliği olan dijital ödeme platformu PayPal’ın, dev sosyal medya platformu Pinterest’i satın almak için kollarını sıvadığı öne sürüldü. Ortaya atılan iddiaya göre Pinterest ile görüşme yapan PayPal‘ın şirkete tamı tamına 45 milyar dolarlık bir teklif sunduğu belirtildi.

İlk Defa Reklam Geliri Elde Edecek

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/paypaldan-rekor-pinterest-hamlesi-www.startupteknoloji.com_-1-e1634894803239.png
PayPal, Pinterest sayesinde ilk kez reklam geliri elde etmeyi hedefliyor- startupteknoloji 

Pinterest‘e rekor bir teklif sunan PayPal, şirketi bünyesine katarak ilk kez reklam geliri elde etmeyi planlıyor. Şirketin böylelikle reklam gelirleri sayesinde söz konusu gelirlerini çeşitlendireceği öne sürülüyor. Pinterest ile güçlerini birleştirmeye çalışan PayPal için öne sürülen bir diğer gelişmeyse e-ticaret bünyesinde daha fazla bir artış yakalayabileceği oldu. E- ticaret alanındaki söz konusu büyümenin, çevrimiçi alışveriş yapan kullanıcıların Pinterest üzerindeki influencerları takip etmesi nedeniyle gerçekleşeceği planlanıyor.

PayPal Yeni Bir Rekoru Kırabilir

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/paypaldan-rekor-pinterest-hamlesi-www.startupteknoloji.com-2.png
Pinterest en pahalı sosyal medya platformu olabilir- startupteknoloji

Öte yandan PayPal’ın 45 milyar dolarlık bu sürpriz teklifiyle yeni bir rekorun kırılmasına da yol açabileceği söyleniyor. Kayda geçen bilgilere göre bugüne kadar sosyal medya bünyesinde en büyük satım alımı Microsoft gerçekleştirdi. 2016 yılında 26.2 milyar dolara LinkedIn’i satın alan Microsoft şu an bu rekoru elinde tutuyor. PayPal söz konusu satış işlemini gerçekleştirebilirse yeni bir rekora imza atarak liderliği eline alabilecek. Pinterest ise bugüne kadar satın alınmış olan en pahalı sosyal medya platformu olarak kayıtlara geçecek.

Satın alma söylentilerinin ortaya çıkmasının ardından Pinterest hisselerinin yükselişe geçtiği gözlemlendi. Şirketin hisselerinin 62,68 dolar seviyesine kadar çıktığı kayıtlara geçti.Edinilen bilgilere göre anlaşmanın henüz kesin olmadığı belirtiliyor. Söz konusu satın alma teklifiyle ilgili PayPal ve Pinterest yetkilileri tarafından henüz bir açıklama gelmedi. İki firma cephesi de konuyla alakalı sessizliklerini sürdürüyor.

Özellikle pandemi döneminde popülerlikleri artan ve geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan PayPal ve Pinterest firmalarının güçlerini birleştirip birleştirmeyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

 

Cansu Cetinkaya
İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunuyum. Yazmayı, araştırmayı severim, şimdilerde Startup Teknoloji'de freelance yazarlık yapmaktayım.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler