Bağımsız Oyun Dağıtımcısı Plug In Digital, 75 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Her geçen gün daha çok büyüyen oyun sektöründe tanınmış ve bağımsız oyun dağıtımcısı olarak liderliği oynayan şirket Plug In Digital, 75 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turu Bridgepoint Group liderliğinde gerçekleşti. Fransız menşeili şirket, elde edilen büyük yatırımın ardından değerlemesi hakkında net bir açıklama yapmadı.

Plug-In-Digital-www.startupteknoloji.com
Plug-In-Digital-www.startupteknoloji.com

Plug In Digital, 2012 yılında bağımsız oyun geliştiricilerine fiziksel kopya yayınlaması konusunda destek olma amacıyla kuruldu. Kurulduğu tarihten günümüze içinde bulunduğu sektörde birçok başarı elde etti. Plug In Digital çatısı altında faaliyet gösteren şirketler Dear Villagers ve PID Games; PC, konsol, bulut ve mobil platformlarda oyun geliştiricilerine dağıtım ve yayın konusunda destek oluyor.

Başarılı şirket, Fransa ve Çin’de bulunan iki ayrı ofisinde faaliyet gösteriyor. İş birliklerinin yönetildiği bu iki ofiste Amazon, Apple ve Google gibi dev isimlerle çalışmalar yürütülüyor. Şirket, Dead Cells gibi bağımsız oyunların başarılarında büyük rol oynadı. Oyun deyince aklımızda yer eden Steam ve gog.com gibi platformlarla da partnerlik pozisyonunda.

Şirket, elde ettiği yatırımları küresel çapta faaliyet gösteren oyun geliştiriciler ile bağlantılarını kuvvetlendirmek için kullanacağını belirtti. Bu bağlantıları dağıtım anlaşmalarını artırarak yapacağını da ayrıca açıkladı. Yatırımın geriye kalan kısmı ile de şirketin olumlu gidişatı odak alınarak stratejik satın alımlar yapılacak.

Merve Mutlu
İsmim Merve Mutlu. 23 yaşındayım. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisiyim. Yazmayı, araştırma yapmayı ve öğrendiğim bilgileri paylaşmayı çok seviyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler