Samsung ve Huawei’den Ekim Etkinlikleri!

Sonbahar nihayet aramızda. Soğuk havaların yavaş yavaş etkisi altına girmemizle ve Ekim ayının nihayet gelmesiyle gözler büyük akıllı telefon üreticilerine çevrilmiş durumda. En büyük sunumlarını ve etkinliklerini genellikle sonbahar aylarında gerçekleştiren büyük teknoloji firmaları, bu sonbaharda da etkinlikler düzenleyerek hayranlarını mest edecek gibi görünüyor. Bu haberimizin konusu ise bahsettiğimiz gibi sonbahar etkinlikleri planlamakta olan uzak doğulu akıllı telefon üreticileri Samsung ve Huawei.

Samsung bu Ekim ayının 20’sinde “Galaxy Unpacked 2” etkinliğiyle karşımıza çıkacağını duyurdu. Çinli akıllı telefon devi Huawei ise 21 Ekim’de büyük bir etkinlikle kullanıcılarının ve hayranlarının karşısına çıkmayı planlıyor. Huawei’nin etkinlik sırasında bir “amiral gemisi” telefonunu tanıtmayı planladığı ise yine söylenenler arasında.

20 Ekim Samsung Galaxy Unpacked 2 Etkinliği

Samsung ikinci bir Unpacked etkinliğiyle 20 Ekim tarihinde karşımıza çıkacağını duyurdu

Samsung, 20 Ekim Çarşamba günü online bir şekilde gerçekleşecek olan bir etkinlik için katılımcıları davetiye gönderdi. Adı “Galaxy Unpacked Part 2”, olarak belirlenen etkinlikte, muhtemelen yeni telefon modelleri yerine modellere gelen iyileştirmeler ve güncellemeler yer alacak.

Teknoloji haber sitesi The Verge‘e göre, Samsung katılım için gönderdiği davetiyelere şu notu iliştirdi:
“Kullanıcılarımız çok yönlü ve hayatı çok renkli, ilginç ve benzersiz şekillerde yaşıyor. Bu nedenle, her gün kullandıkları teknoloji onların bireyselliğini yansıtmalı. Samsung’un teknoloji aracılığıyla kendini ifade etmek konusunda nasıl yeni deneyimler sunduğunu görmek için 20 Ekim’de Galaxy Unpacked Part 2’ye katılın.”

Bu not aracılığıyla, Samsung’un etkinlik sırasında “kişiselleştirme” ile alakalı bazı özellikleri tanıtacağını tahmin edebiliriz.

Ayrıca Samsung’un bir etkinlik duyurusu yapmasıyla kullanıcıların aklına Samsung Galaxy S21’in biraz daha ucuz bir modeli olan Galaxy S21 FE gelmiş durumda. S21 FE modelinin bu Ekim ayında çıkış yapması maalesef pek olası gözükmüyor. Modelin durumu ise henüz belirsizliğini koruyor. Bazı uzmanlar çip sıkıntısı nedeniyle modelin iptal edildiğini söylese de, bir kısım da tanıtımının yapılması için Ocak ayı lansmanının beklendiğini ifade ediyor.

Huawei 21 Ekim Etkinliği

Huawei 21 Ekim’de yeni bir etkinlikte karşımıza çıkmayı planlıyor, Yeni bir amiral gemisi de beklenenler arasında

Huawei’nin Ekim ayında bir etkinlik duyurması teknoloji dünyası tarafından şaşırtıcı bir sürpriz olarak karşılandı. Çinli teknoloji devinden 2022 yılının erken döneminde bir etkinlik bekleniyordu fakat Ekim ayı beklenenler arasında değildi.

Huawei 21 Ekim tarihinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da küresel bir lansman düzenleyeceğini duyurdu. Lansmanın açılış konuşmasını ise şirketin Orta Doğu Avrupa, Kuzey ve Kanada, Tüketici İş Grubu Başkanı Derek Yu’nun yapacağı firma tarafından belirtildi.

Huawei lansman etkinliğinde hangi cihazların yer alacağına dair bir bilgi vermese de sektörün uzmanlarının konu hakkında birkaç tahminleri bulunmakta. Firma tarafından henüz bu yılın Temmuz ayında tanıtılan Huawei P50 henüz küresel pazara açılmış değil. Uzmanlar bu sebepten dolayı 21 Ekim’deki lansman etkinliğinde Huawei P50 ve P50 Pro ürünlerinin sahnede olacağını düşünüyor.

Bu tarz diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Mustafa Emircan Yaman
İstanbul Üniversitesi İktisat 2. sınıf öğrencisiyim. Yazım fena değildir bir de güzel hikayeler anlatırım :)

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler