Startup Ekosistemi 3.Çeyrek Yatırım Raporu Yayınlandı

Türkiye Startup Ekosistemi 3. Çeyrek Yatırım Raporu’nu yayınladı. Türk teknoloji şirketlerine toplamda 150 milyon dolar yapılan bu çeyrekte oldukça güzel noktalar var.

StartupCentrum, startup’lar, yatırımlar, teknoloji ve girişimcilik ekosistemi hakkında detaylı araştırmalar yaparak farklı sektörler için birden fazla dilde raporlar yayınlamaktadır.

2021-3. Çeyrek Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporu’nda, Türkiye’de yapılan yatırımlar birçok açıdan ele alınmış, bununla birlikte yatırım alan girişimlerin şehirleri, sektörleri ve müşteri odağı gibi birçok detaylı bilgiye de yer verilmiştir.

En Çok Yatırım Alan Girişimleri

StartupCentrum tarafından yapılan analiz sonucunda en çok yatırım alan girişimler; Fazla Gıda, tiktak, ALOTECH, büyütech, COLENDI, intenseye, AKINON, tarabios oldu.

StatupCentrum En çok yatırım alan girişimler

Sektör Dağılımı

Türkiye’de 2020 yılının yaz aylarında odakları üzerine çeken oyun sektörü hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Bu çeyrekte 10 yatırım daha alan oyun girişimleri, toplamda 42 yatırımla en çok yatırım alan sektör oldu. Öyle ki 2021 yılının ilk 9 ayında her hafta en az 1 oyun girişimine yatırım yapıldı. Oyun sektörünün ardından en çok yatırım alan sektör 20 yatırım ile finans sektörü oldu.

Finans sektörünü ise 16 girişim ile sağlık sektörü takip etti. Finans ve sağlık sektörleri oldukça kapsamlı sektörler olmasından dolayı çok sayıda girişim barındırmaktadır. Bu da yatırımların sayısının fazla olmasına sebep olmaktadır. Fazla sayıda girişim olması rekabeti artırırken her ikisektörde de devlet regülasyonlarına bağımlı olunması sektörlerin büyümesine engel olabilmektedir.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler