Stytch, 90 Milyon Dolar Yatırım Alarak Unicorn Oldu

Şifresiz kimlik doğrulama platformu Stytch, yeni gerçekleşen B serisi yatırım turu ile 1 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Girişim, 2020 senesinin Haziran ayında eski Plaid çalışanları olan Julianna Lamb ve Reed McGinley-Stempel tarafından kuruldu.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/11/Stytch-logo-www.startupteknoloji.com_.png
Stytch-logo-www.startupteknoloji.com

Günümüzde internet üzerinde kimlik doğrulamanın önemi her geçen gün artıyor. Her adımı uğraş verici olan kimlik doğrulama protokollerine daha pratik çözümler bulmayı hedefleyen Stytch şifresiz daha kolay ve güvenilir hale getiriyor. Girişim, B serisi yatırım turunda 90 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

B serisi yatırım turunun öncülüğünü Coatue Management LLC üstlendi. Yatırım turuna halihazırda yatırımcılar Thrive Capital, Benchmark Capital ve Index Ventures da katıldı. Son olarak geride bıraktığımız Temmuz ayında A serisi yatırım turunu 30 milyon dolar ile tamamladığını duyuran Stytch, son yatırımdan beri şifresiz kimlik doğrulama platformunu tercih eden geliştiricilerde yaklaşık olarak %1.000 artış gördüğünü aktardı. Aynı zamanda Temmuz ayında 350 olan kullanıcı sayısını 4.000’e yükseltti.

passwordless-authentication-platform-Stytch-www.startupteknoloji.com_.png
passwordless-authentication-platform-Stytch-www.startupteknoloji.com

Kurucularının Deneyimleri Stytch Girişimine Yön Verdi

Kurucuların eski Plaid çalışanları olduğundan bahsetmiştik. Kurucular, Stytch hakkında yayınladıkları blog yazısında “Kullanıcıların, kimlik doğrulama süreci çok zor olduğunda ne sıklıkla vazgeçtiklerini ve ortaya çıkan tüm sürtüşme parolalarına rağmen, kullanıcıları hesap devralma saldırılarına karşı savunmasız bıraktıklarını gördük” açıklaması yaparak girişimin önemini vurguladılar.

Stytch platformu üzerinde SMS ve WhatsApp şifreleri, OAuth bağlantıları, e-posta sihirli bağlantıları, tek tıklamalı kullanıcı davetleri ve yerleşik sihirli bağlantılar ekleyen 3500’ü aşkın geliştirici bulunuyor. Fortune 500 şirketlerinin birkaçı da Stytch platformunu tercih edildiği açıklanan bilgiler arasında.

Tüm bu bilgilerin yanında bir satın alma haberi duyuran şirket, benzer sektörde faaliyet gösteren kodsuz, şifresiz doğrulamaya imkan sağlayan lider şirket Cotter’ı satın aldığını bildirdi. Bu birleşmenin geliştiricilerin parolasız teknolojilere entegre olmasının kolaylaştıracağına aracılık edeceğini de açıklamalarına ekledi.

 

Merve Mutlu
İsmim Merve Mutlu. 23 yaşındayım. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisiyim. Yazmayı, araştırma yapmayı ve öğrendiğim bilgileri paylaşmayı çok seviyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler