Teknosa 2021 Yılında Yüzde 193 Kar Elde Etti, Cirosu 3 Milyar TL

Teknosa bu yılın ilk yarısına dair bilgiler paylaştı. Yarı yarıya büyüme gösteren şirketin cirosu ise dudak uçuklattı. Sabancı Holding’e ait olan firma, rakiplerini hızla geçiyor.

Teknosa 2021 Yılında da Zirvede

Sabancı Holding’e ait bilişim ve elektronik ürünler satan Teknosa, 2021 yılının en karlı şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Sürekli büyüme gösteren ve kar payını her geçen ay daha da yükselten şirket, Haziran ayı sonu itibariyle yüzde 49’luk bir büyüme gösterdi. Bununla beraber firma kar payını yüzde 193 gibi inanması güç bir sayı ile arttırdı.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/teknosa-3-milyar-ciro-www.startupteknoloji.com_.jpeg
Şirket 2021 ilk yarısında yüzde 49 büyüme gösterdi

Zirveyi sürekli koruyan şirket 2020 yılının Covid-19 etkilerinden nasibini almış ancak yılmamıştı. En zorlu dönemlerde bile zekice stratejiler uygulayarak ciro rekorunu elinde tutmayı başardı.

Farklı alanlardaki yatırımlarını kuvvetlendiren Teknosa’nın özellikle e-ticaret tarafıyla ilgilenmesi ise dikkat çekici. Dijital alışverişin nimetlerinden yararlanan firma, yaklaşık yarım milyar dolarlık bir e-ticaret geliri ile statüsünü korumaya devam ediyor.

Kazancını İkiye Katladı, Ciro 1.5 Milyar TL’den 3 Milyar TL’ye Ulaştı

Yılın ilk çeyreği ile ilgili istatistikleri Mart ayında paylaşan şirket, cirosunun 1.5 milyar TL’ye ulaştığını zaten duyurmuştu. Bu sayının tam iki katına ise çok kısa bir sürede ulaşarak, hem kurumsal imajını hem de piyasadaki gücünü her geçen ay koruyor.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/hakan-timur-www.startupteknoloji.com_.jpeg
Teknosa Genel Müdürü Hakan Timur

Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Timur konuyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Timur, şirketin belirlediği stratejilerin meyvesini verdiğini belirtirken, dijitalleşme adımlarını kuvvetlendirmenin onlar adına büyük bir avantaj olduğunu da ekledi. Yeni Neslin Teknosa’sı ismindeki projenin müşteriler ve kurumsal yapıları adına tatmin edici olduğunu açıklayan Timur, “Organizasyon becerimiz ve analizlerimiz sayesinde düzenli bir yol izliyoruz.” ifadelerine de yer verdi.

Teknosa Covid-19 Pandemisinden Bile Başarıyla Çıkmıştı

Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada etkisini gösteren Covid-19 kapanmaları ve ekonomik çalkantılar, Teknosa’nın büyümesini engellemedi. Diğer bir çok sektörün ve şirketin aksine kurumsal yapısını ve istikrarını koruyan şirket, başarısını dijitalleşme yolundaki hızına borçlu.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/teknosa-2021-www.startupteknoloji.com_.png
Teknosa 2020 – 2021 sezonlarında zirvede

2020 yılının kazananı olarak gündeme gelen Sabancı Holding’e ait firma, 2021 yılının ilk çeyreğinde rekor kırmış ve zorlu koşullara rağmen son yılların en yüksek net karını kazandıklarını açıklamıştı. Rakiplerini hızla nakavt eden firmanın 2021 yılı son cirosu ise şimdiden merakla bekleniyor.

Hatice S. Yücel
2019'da İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldum. Bir yandan İnsan Kaynakları alanında uzmanlaşmaya çalışırken, diğer yandan içimdeki yazarlık tutkusunu daima canlı tutmaya çalışıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler