TRUTH Social: Trump Kendi Sosyal Medya Platformunu Kuruyor

Eski Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump, Çarşamba günü, TRUTH Social adındaki kendi sosyal medya platformunu kuracağını duyurdu. Trump Media and Technology Group (TMTG) tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklanan gelişmenin detayları yazımızda!

TechCrunch+‘ın aktardığına göre Trump’ın yeni sosyal ağı Kasım ayında, az sayıda kişiyle sınırlı bir beta sürümüyle piyasaya sürülmesi planlanıyor. Basın açıklamasına göre uygulama, 2022 yılının ilk çeyreğinde ulusal ölçekte kullanıma sunulacak.

Eski ABD Başkanı Trump’ın bu hamlesi beklenen bir şeydi denebilir. Trump, seçim döneminde ve öncesinde sosyal medya platformlarının kendisine yönelik yaptırımlarıyla karşı karşıya kalmıştı. Rakip bir sosyal medya platformu oluşturma isteğini o dönemde ortaya koymaya başlamıştı. 2021’in ilk aylarında, Twitter, Facebook ve YouTube gibi büyük sosyal medya şirketleri, Capitol’deki 6 Ocak saldırısının ardından yasaları ihlal ettiği için engellemiş ya da hesabını askıya almışlardı.

“Büyük Teknoloji Şirketlerinin Zorbalığına Karşı Koymak İçin Oluşturdum”

www.startupteknoloji.com
Buyuk-Teknoloji-Sirketlerinin-Zorbaligina-Karsi-Koymak-Icin-Olusturdum-www.startupteknoloji.com-.jpg

Trump açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Büyük Teknoloji şirketlerinin zorbalığına karşı koymak için TRUTH Social ve TMTG’yi oluşturdum. Taliban’ın bile Twitter’da var olduğu, ancak en sevdiğiniz Amerikan Başkanı’nın susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz.” Şirket misyonunun “liberal medya konsorsiyumuna rakip yaratmak ve Büyük Teknoloji şirketlerine karşı savaşmak” olduğunu da söyledi.

TRUTH Social uygulaması, TMTG ile Nasdaq’ta listelenen Digital World Acquisition Corporation ortaklığıyla oluşan bir şirket aracılığıyla piyasaya sürülecek.

www.startupteknoloji.com
TRUTH-Social-Arayuz-StartupTeknoloji-.jpg

Melis Yıldırım
Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunuyum. Kadın çalışmaları ve medya alanında uzmanlaşmak hedefim. Yayıncılık, sinema ve sosyal medya gibi alanlarda bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmaya çalışıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler