Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması Başvuruları Başlıyor

15 yıldır kadınlara ilham veren Garanti BBVA’nın “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması” başvuruları başlıyor. Garanti BBVA’nın, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist Dergisi iş birliğiyle 15. kez düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması için başvurular başladı.

Yarışma, başarı hikâyesiyle kadın girişimcilere ilham olacak, iş hayatında ben de varım diyen ve sesini tüm ülkeye duyurmak isteyen adaylara hitap ediyor. 15 Kasım 2021 tarihine kadar buradaki formu doldurarak yarışmaya başvurabilirsiniz. Şubat ayında gerçekleşecek jüri toplantısı sonrası kazananlar belirlenecek. Yarışmada; “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” ödülünü alacak girişimci 150.000 TL, “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci”, “Kadın Sosyal Girişimci” ve “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci” kategorilerinin birincileri ise 100 biner TL’lik ödülün sahibi olacak.

Genel Müdür Yardımcısı Şunları Söyledi: 

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/logo-www.startupteknoloji.com_-4.jpg
Sibel Kaya-Startupteknoloji

Yarışmayla ilgili bilgi veren Garanti BBVA KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, “Garanti BBVA olarak, sürdürülebilir ekonomik ve toplumsal kalkınma için kadın girişimciliği ve kadının iş hayatına katılımını desteklemek üzere 15 yıl önce yola çıktık. Kadın girişimciliğine yönelik çalışmalarımızla sektörümüze ve ülkemize öncülük yapan ve farkındalık yaratan bir banka olarak 15 yıldır sürekli üstüne katarak kesintisiz destek sağlıyoruz.

Kadın girişimcilerimize bugüne kadar 10 milyar TL finansman sağladık. 15 yıl önce bu yola çıkarken finansman ihtiyacının yanı sıra cesaretlenme ve hikayelerini duyurabilmenin kadın girişimciler için en büyük motivasyon kaynağı olduğunu gördük. Böylece KAGİDER ve Ekonomist iş birliğiyle Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nı hayata geçirdik. dedi.

Resmi KOBİ tanımına giren, hakim ortağı ya da sahibi kadın olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren tüm işletme sahibi kadın girişimciler yarışmaya başvuruda bulunabiliyor. Daha önceki yıllarda başvuru yapmış kadın girişimciler de yarışmaya tekrar başvurabilir. Yarışma kriterleri ise kategoriler arasında farklılaşıyor.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler