Twitter Sohbet Odaları Sekmesi iOS için Geldi

Geçtiğimiz Eylül ayında Twitter, kullanıcıların istedikleri konuşmalara daha kolay erişebilmeleri için Sohbet Odaları sekmesi getireceğini açıklamıştı. Şimdi ise Twitter iOS uygulamasına bu sekmeyi getiriyor. Ancak bu kısım şimdilik sadece ana dili İngilizce olanlar için ulaşılabilir halde.

Sohbet Odaları Sekmesi

Özellik için getirilen yeni sekme aktif olan Sohbet Odaları’nın bir listesini içeriyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik olarak konuşma odalarına çabuk erişebilmesi için bir arama kısmı da sekmede yerini almış durumda.

Twitter, söz konusu güncellemeyi kendi Spaces (Sohbet Odaları) hesabından duyurdu. Yaptığı duyuruda firma aynı zamanda yeni sekme özelliğinin ileriki zamanlarda Android ve diğer diller için de erişilebilir olacağını belirtiyor. Bu konuda özelliğin ne zaman erişilebilir olacağına dair daha detaylı bir bilgi yer almıyor. iOS üzerinden ise henüz yeni sekmeye erişemeyenler ise muhtemelen yakın zamanda işleve erişebilir olacaklar.

Aralık’ta Başlamıştı

Hatırlayacağınız üzere Twitter Sohbet Odaları özelliğini Aralık ayında test etmeye başladı. Clubhouse benzeri canlı ses imkanı sunan özellik ile birlikte kullanıcılar yalnızca ses paylaşabilecekleri odalardan görüşmeler yapabiliyorlar.

Geçtiğimiz süreç içerisinde ise site, özelliğin erişilebilirliğini artırmak ve Sohbet Odaları’nı daha yaygın ve kolay hale getirmek için yeni yollar da denedi. Örneğin Temmuz ayında Sohbet Odaları kısmından direkt olarak yeni bir tweet oluşturma ve bu paylaşıma odanın linkini ekleme özelliği getirilmişti.

Son olarak şunu da belirtmek gerek ki firma; yeni Sohbet Odaları sekmesini internet sitesine getirmeyi planlıyor da olabilir. Bu konuda resmi olarak herhangi bir açıklama mevcut değil. Ancak uygulamalar üzerinde tersine mühendislik yapan Jane Manchun Wong ve Nima Owji; henüz çıkışını yapmayan bu özellikleri keşfetmiş ve ekran görüntülerini de tweet olarak paylaşmışlardı. Dolayısıyla ilerleyen zamanlarda firmadan bu konuda daha fazla adım görebiliriz.

Furkan Şahan Albayrak
Dillerle ve onların iletişimiyle ilgilenen ve bu iletişime de teknoloji ilgisini eklemeye çalışan bir insan.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler