WhatsApp Durum Güncellemesi Hakkında Yeni Bir Uygulama Duyuruldu

Durum güncelleme ile ilgili olarak WhatsApp’tan yeni bir uygulamanın başlayacağı duyuruldu.

Durum Güncellemesinde Yeni Uygulama

Popüler mesajlaşma ve sesli sohbet uygulaması WhatsApp, beta sürümünde yeni bir özelliği test ediyor. Test aşamasında olan özelliğe göre, uygulamadaki durum güncellemesi geri alınabilecek.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/WhatsApp-www.startupteknoloji.com_.png
WhatsApp-www.startupteknoloji.com

WhatsApp, bu özelliğine yeni bir güncelleme getiriyor. WABetaInfo’un yaptığı araştırma, uygulamanın 2.21.22.6 beta sürümünde durum güncellemesini anında silmeyi sağlayan yeni özelliğin test aşamasında olduğunu ortaya çıkardı.
Yeni özelliğin beta aşamasını başarıyla geçmesi durumunda tüm sürümlerde aktif hale getirileceği bildirildi.

Durum güncellemesi oluşturma ve gönderme

  1. WhatsApp’ı açın > DURUM’a dokunun.
  2. Şu adımları izleyin:
    • Yazılı durum güncellemesi oluşturmak için Metin’e dokunun. Emoji veya GIF eklemek için Emoji’ye, yazı tipi seçmek için T’ye veya arka plan rengi seçmek için Renk’e dokunabilirsiniz.
    • Fotoğraf çekmek, video veya GIF kaydetmek ya da seçiciden mevcut bir fotoğraf, video veya GIF seçmek için Kamera ya da Durumum’a dokunun. Dilerseniz fotoğraf, video veya GIF’e başlık ekleyebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Nasıl yapabileceğinizi bu makaleden öğrenebilirsiniz.
  3. Gönder simgesine dokunun.

Tek Haber Bu Değil!

WhatsApp ayrıca artık iPhone6 serisinde de güncelleme alamayacak. Daha önce de iphone5 desteği kesilmişti. Bu, mütemadiyen yeni telefon almak anlamına geliyor.
Peki her kullanıcının telefonunu sık sık değiştirmesi ve yenilemesi mümkün mü? Elbette değil. Ancak aynı bilgisayarlarda olduğu gibi donanım ilerledikçe, yazılımlar daha fazla sistem kaynağı kullanmaya başlıyor. Aynı şekilde yazılımlar da kendini geliştirebilmek için de daha fazla kaynağa ihtiyaç duyuyor. Bu biribirini besleyen mekanizma elimizdkei telefon ve bilgisayarların birkaç sene sonra ortalama altında performans göstermesiyle sonuçlanıyor. Bu da talebin devam etmesi ve artması demek.
Son yıllarda yaşanan çip krizi de eklenince artık bilgisayar ve telefon fiyatları dolar bazında bile artışa geçiyor. Ülkemizde ise döviz kuru artışı ülkemizdeki kullanıcıları olumsuz etkileyen son ve büyük halka.

Kullanıcı Sözleşmesi Olay Olmuştu!

WhatsApp 2021 Mayıs’ında Kullanıcı Sözleşmesinde kullanıcıların tepkisine neden olan bazı değişiklikler yapmak istemişti. Bunun üzerine milyonlarca kullanıcı BiP ve Telegram’a geçiş yaparak WhatsApp’a tepki göstermişti. WhatsApp daha sonra bu adımından vazgeçti.

Ahmet Özkan TONĞ
"Houston! We've got a problem!" Founding member of Galata Philosophy Society, free from chains...

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler