WhatsApp Windows ve macOS için Özel Uygulama Geliştiriyor

WhatsApp bilgisayarlarda bir süredir ulaşılabilir halde, ancak şu anda sahip olduğumuz şey daha çok mobil uygulamanın masaüstüne uyarlanmış hali gibi.

Ama İtalya’daki bir kaynaktan alınan bilgilere göre bu durum gelecekte değişecek. Zira şirket Windows ve macOS özelinde tamamen yeni bir uygulama geliştiriyor.

Ekran Görüntüleri Mevcut

Aggiornamenti Lumia tarafından yapılan bazı ekran görüntüsü ve GIF paylaşımları; yeni yazılımın nasıl görüneceğini ve anahtar özelliklerinin neler olacağını gözler önüne seriyor.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/11/whatsapp-bilgisayar-uygulama.gif
Yeni paylaşımlara göre WhatsApp Windows ve macOS işletim sistemleri için bir uygulama geliştiriyor – Startup Teknoloji

WhatsApp UWP, yani uygulamanın Xbox üzerinde bile kullanılmasına izin veren Universal Windows Platform, asıl odak Windows 11 işletim sistemi olacak şekilde ve yarı şeffaf bir yapıyla tasarlanacak. Kapalı olduğunda da çalışabilecek olan uygulama normalde olduğu gibi bildirimler almaya devam edecek. Aynı şekilde uygulamanın açılması artık bir saniyeden fazla sürmeyecek.

Buna ek olarak ALumia tarafından iletildiği üzere söz konusu uygulamada bir çizim özelliği de yer alacak. Bu da özellikle dokunmatik ekranı olan cihazlar için güzel bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/11/whatsapp-bilgisayar-uygulama.gif
Yeni paylaşımlara göre WhatsApp Windows ve macOS işletim sistemleri için bir uygulama geliştiriyor – Startup Teknoloji

Diğer taraftan Ayarlar kısmı altı ayrı kategoride karşımıza çıkıyor: Genel, Hesap, Sohbetler, Bildirimler, Depolama ve Yardım. Genel görünüş açısından Skype uygulamasını andıran bir platformla karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak bu uygulamada daha düz bir tasarım tercih edilmiş olup sohbet baloncuklarında alışılageldik yeşil rengini görebilmek mümkün.

WABetaInfo tarafından programın yeni sürümünün macOS platformuna da geleceği belirtiliyor. Sonuç olarak genel anlamda arayüz bakımından daha gelişmiş bir uygulama bizleri bekliyor. Ama uygulamanın cihazlarda ne zaman yer alabileceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmadığını belirtmek gerek.

Furkan Şahan Albayrak
Dillerle ve onların iletişimiyle ilgilenen ve bu iletişime de teknoloji ilgisini eklemeye çalışan bir insan.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler