Xbox Konsolları Artık GeForce Now’a Erişebiliyor

Xbox kullanıcıları Microsoft firmasının konsollarda kendi bulut oyun hizmetini kullanıma sunmasını beklese de PC oyunlarına yönelik başka yollar da mevcut.

Eylül Güncellemesi

Eylül ayında gelen yeni güncellemeyle birlikte Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı desteği firmanın konsollarına gelmiş oldu. Böylece kullanıcılar Xbox One ve Series X ile S konsollarında Google Stadia platformunu kullanabiliyorlar. Aynı şekilde NVIDIA GeForce Now ile birlikte de konsol üzerinden bilgisayar oyunlarını çalıştırmak da mümkün oluyor.

The Verge tarafından da belirtildiği üzere GeForce Now platformu Microsoft Edge üzerinde şu anda beta aşamasında yer alıyor. Böylece Xbox kullanıcıları için normalde kaçıracakları yüzlerce oyunun oynanma fırsatı doğmuş oluyor.

GeForce Now bir saatlik oynama seanslarıyla kısıtlanmak koşuluyla ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Aynı zamanda bu seçenekteki oyun çözünürlüğü de 1080p olarak sınırlı kalıyor.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/xbox-one-series-x-s-www.startupteknoloji.com_.jpeg
Xbox konsolları yeni güncellemeyle Microsoft Edge üzerinden GeForce Now ile PC oyunlarına erişebilecek – Startup Teknoloji

NVIDIA yakın zamanda ücreti daha yüksek ve daha yeni bir plan da duyurmuş durumda. Bu planda ise “masaüstü seviyesinde gecikme” imkanı ile birlikte 1440p çözünürlüğünde ve 120fps akıcılığında oyun gösterimi sağlanabiliyor. Söz konusu özelliklerin PC ve Mac için geçerli olduğunu belirtelim. NVIDIA Shield TV için ise oyunları 4K HDR ve 60fps ile çalıştırmak mümkün olabiliyor.

Microsoft aynı şekilde Xbox Game Pass Ultimate paketinin bulut oyun özelliğini de konsollara önümüzdeki tatil sürecinde getireceğini duyurmuştu. Ancak yine de GeForce Now sayesinde Xbox One ve Series X/S kullanıcılarının bilgisayara özel çıkan güzel oyunlardan faydalanabilmesinin mümkün hale getirilmesi bir hayli önemli bir adım. Bu şekilde özellikle de League of Legends veya Dota 2 gibi oyunların bir bilgisayara ihtiyaç duyulmadan oynanabilecek olması Xbox oyuncuları için oldukça iyi bir haber gibi duruyor.

Furkan Şahan Albayrak
Dillerle ve onların iletişimiyle ilgilenen ve bu iletişime de teknoloji ilgisini eklemeye çalışan bir insan.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler