Xiaomi 12 Tasarımı Sızdı: Mi 11 Daha mı İyiydi?

Xiaomi 12 çıkışı beklenen önemli akıllı telefonlardan birisi olarak karşımıza çıkarken; özellikle de Samsung Galaxy S22 gibi diğer cihazlarla karşılaştırılınca Çinli firmanın telefonu hakkında bir hayli az sızıntı olduğunu görebiliyoruz. Ama belki de bu iyi bir şeydir, çünkü var olan sızıntılar özellikle de tasarım konusunda bizlere çok da heyecan verici bir görüntü sunmuyor.

Weibo’dan Paylaşıldı

Tanındık bilgi kaynaklarından bir tanesi olan Digital Chat Station kullanıcısının Çin sosyal medyası Weibo üzerinden paylaştığı görüntü; sadece Çin için üretilen Xiaomi Redmi K30S akıllı telefonunun çıkıntılı arka kamerasını ortaya çıkarıyor.

Ancak bu durum burada da kalmıyor, zira firmanın gelecek akıllı telefonlarında da bu tasarımı tercih etmesi bir hayli muhtemel. En azından kamera çıkıntısı kısmında durum böyle gözüküyor.

Redmi K30S kamera çıkıntısı aslında diğer Xiaomi telefonlarına aşina olanlar için bir hayli tanıdık gelecektir. Kamera dev bir lense ev sahipliği yaparken bu lensin yanlarında daha küçük yardımcı mercekleri de görmek mümkün.

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/11/mi-10t-pro-www.startupteknoloji.com_.jpeg
Xiaomi Mi 10T Pro akıllı telefonun kamerasında da benzer bir tasarım görmek mümkün – Startup Teknoloji

Söz konusu tasarımı söylediğimiz gibi daha önce K30S cihazının dünya çapındaki modeli olan Xiaomi Mi 10T Pro telefonunda görmüştük. Aynı şekilde firmanın başka birçok cihazında da bu tasarım tercih ediliyor.

Bahsettiğimiz gibi buradan Xiaomi 12 cihazında da aynı tasarımın kullanılacağını söylemek mümkün gözüküyor. Ancak bu durum hem gönderinin altında hem de diğer sitelerdeki kullanıcılar tarafından çok da hoş karşılanmışa benzemiyor.

Yine de bunun bir sızıntı olduğunu belirtmekle beraber dikkatli olmak gerektiğini söyleyelim. Ama Digital Chat Station kullanıcısının en azından söylediklerini ciddiye almak isteyeceğimiz seviyede bir kaynak olduğunu da es geçmemek lazım.

 

Furkan Şahan Albayrak
Dillerle ve onların iletişimiyle ilgilenen ve bu iletişime de teknoloji ilgisini eklemeye çalışan bir insan.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler