Xiaomi, iPhone Benzeri Ucuz Bir Telefon Tasarlıyor

Xiaomi, uygun fiyatlı cep telefonu ikilisinin 28 Ekim’de resmi olarak piyasaya sürüleceğini doğruladı. Sızıntılara göre duyurulacak olan yeni model telefon ucuz olacak ve tasarım itibarıyla iPhone 13 ile benzer olacak.

Sızıntılardan Sonra Karşımızda iPhone Gibi Düz Kenarlı Xiaomi

Xiaomi iPhone 13 Benzeri Ucuz Bir Telefon Tasarlıyor! Startupteknoloji

Çin sosyal medya platformu Weibo’da cihazlar için bir teaser yayınlayan resmi Redmi hesabı, telefonlardan birinin görüntüsünü de paylaştı. Redmi Note 11 veya 11 Pro; Redmi Note 10’dan oldukça farklı olacak.

Görüntüye eşlik eden metin, yeni telefonlar için “altı ana işlev değişikliğini” açıklıyor, bu nedenle muhtemelen altı alanda önemli yükseltmeler olacak. Tasarım açıkça böyle bir yön ve yonga setlerinin (bahsedilen sızıntıya bakılırsa) başka bir şey olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle diğer özelliklerle birlikte hepsinin netleşmesi için Ekim ayının sonuna kadar beklememiz gerekecek.

üç arka kamerası, 3,5 mm kulaklık girişi ve JBL ayarlı hoparlörleri olan bir telefon bekliyoruz. Daha önce bahsedilen ilgi çekici tasarım kararı da aşikar. Ayrıca görünüşe göre telefonun kenarları düz olacak.

Amaç iPhone’un Yolundan Gitmek

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/hero_1_static__d195o2nfxt26_large.jpg
Xiaomi iPhone 13 Benzeri Ucuz Bir Telefon Tasarlıyor! Startupteknoloji

iPhone 12 ile Apple, akıllı telefonlarına düz kenarlar vermek için tuhaf bir karar verdi, bu da onları elde tutmayı son derece rahatsız etti ve bu, eskilerin hantal, külfetli telefonlarına geri dönen bir tasarım seçimi oldu. Görünüşe göre Xiaomi aynı yöne gidiyor, çünkü Xiaomi Redmi Note 11’in kenarları aynı iphone gibi düz kenarlara sahip. Bu, Motorola Edge 20 serisinin 2021’de daha önce yaptığı bir şey.

Peki Bu Değişikliğin Nedeni Nedir?

Belki bir telefon için düz bir çerçeve oluşturmak daha kolaydır veya bir cep telefonuna extra dayanıklılık getirebilir. Çoğu insan her durumda cihazlarını koruyucu ile kaplar, bir cihazın köşeleri en zayıf alanlar olma eğilimindedir, bu nedenle bu tasarım değişikliği ile o zayıf alanları koruyabiliriz. Daha gerçekçi bir teori, bu markaların fikri sadece Apple yaptığı için kopyalıyor olmasıdır. Sonuçta, ‘Apple’ı kopyalamak’, Xiaomi’nin varlığının ilk birkaç yılında benzer ürünler ortaya koymasına bakabilirsiniz. Sadece Redmi 5A’yı birkaç yıl önceki iPhone 6 ile karşılaştırabilirsiniz.

Her iki durumda da, bu akıllı telefonlarda büyüyen bir trend gibi görünüyor elimizin memnun olmadığı bir şey ve belki gelecekte daha fazla şirketin aynı şeyi takip ettiğini göreceğiz.

Ferhat Can Koyuncu
26 yaşındayım. Dumlupınar Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdim. Video oyunlarının hastasıyım. Genelde kripto para ve video oyunları hakkında yazıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler