Yatırımcı Richard Branson, Uzay Turizmi İçin Şirketine Güveniyor

Richard Branson, şirketlerin turistleri uzaya uçurması için piyasada pek çok fırsat olduğuna inanıyor. Richard Branson, bilet fiyatlarını daha rekabetçi tutmak için önemli ölçüde düşüreceğini söyledi.

Richard Branson’nın şirketi Virgin Galactic şu anda lider durumda. Yükselen uzay şirketi, uzayı incelemek ve diğer gezegenlere ulaşmak için gelişmiş roketler yaratmak yerine ticari uzay uçuşlarına odaklanıyor.

Sir Branson Uzay Turizmine İnanıyor

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/20210711_PD20514.HR_.jpg
Yatırımcı Richard Branson, Uzay Turizmi için Şirketine Güveniyor Startupteknoloji

Muhtemelen uzay yarışını kazanan ilk uzay milyarderi olan Sir Richard Branson, CNBC’ye verdiği bir röportajda, 20 uzay şirketinin turistleri ileri geri taşımak için yeterli alan olduğunu söyledi. Şu anda SpaceX, Virgin Galactic ve Blue Origin gibi şirketler yarışlarında dünya çapında dikkat çekmek için yarışıyorlar ama daha fazlası var.

Branson, şirketlerin inşa edebileceği daha fazla uzay gemisinin, insanların çoğunluğa binmesini daha çekici hale getirecek kadar fiyatı düşüreceğine inanıyor. En kesin talebi zamanla karşılamanın yeterli olacağını da sözlerine ekledi. Virgin Galactic yönetimi daha önce, önümüzdeki on yılda tek bir bilet için en az 250.000 dolar ödemeye ve uzayı deneyimlemeye istekli milyonlarca turist olacağını söyledi.

Suborbital ve Orbital Turizm Gerçek Bir Olasılık

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/shutterstock_720989659-1.jpg
Yatırımcı Richard Branson, Uzay Turizmi için Şirketine Güveniyor Startupteknoloji

Blue Origin ve Virgin Galactic gibi şirketler, suborbital turizm olarak bilinen, uzayın hemen kenarında kısa uçuşlarda yolcu getirmeye odaklanıyor. Bu arada SpaceX, şu anda yörünge turizmi olarak bilinen yolcuları aynı anda birden fazla gün boyunca uzaya getirmeyi planlıyor. Ne olursa olsun, her birinin fiyatları, yörünge altı uçuşlar için yüz binlerce ABD doları kadar düşük bir fiyata çılgınca değişirken, yörünge uçuşları on milyonlarca dolara mal olabilir.

Her şirket, uzay turistlerini yıldızlara yaklaştırmak için farklı roket türleri ve yöntemleri kullanır. Blue Origin’in Yeni Shepard’ı, uzay gemilerinin filmlerdeki gibi uçtuğunu görmeye alıştığımız gibi, çok geleneksel bir şekilde yerden uzaya doğru fırlatılabilir.

Virgin Galactic’in SpaceShipTwo’su havada bir sistem kullanır ve bir uçak pistine inmeden önce tıpkı bir uçağın yaptığı gibi süzülebilmesi için onu güvenli bir şekilde Dünya’ya geri gönderiyor. SpaceX, Crew Dragon uzay aracını, üç ayrı görevde Uluslararası Uzay İstasyonuna halihazırda 10 astronot göndermiş olan yeniden kullanılabilir Falcon 9 roketlerinin üzerinde yörüngeye fırlattı.

Uzay Turizmi Patlıyor

https://startupteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/10/1440x810_cmsv2_d5c83269-ff59-5723-9b5f-75a6f94b565a-5859188.jpg
Yatırımcı Richard Branson, Uzay Turizmi için Şirketine Güveniyor Startupteknoloji

Branson, “Uzayda hiç şu anki kadar heyecan verici bir zaman olmamıştı … Virgin Galactic, halka açılma planlarını açıklayanlardan biri olduğum için bunu unutamayacağım.” dedi. Branson uzay pazarının çok hızlı büyüdüğünü düşünüp düşünmediğini hakkında şu yanıtı verdi: “uzay dünyası daha yeni başlıyor” dedi. Şu anda, uzay pazarının sadece faaliyetlerini sürdürmek için bütçenin neredeyse yüzde 70‘ini aldığı, %30’unun ise kâr olarak kabul edildiği söyleniyor.

Virgin Galactic’in yardımıyla alt yörüngeye uçma şansı için şimdiden hazır bekleyen 630 kişi var.

Ferhat Can Koyuncu
26 yaşındayım. Dumlupınar Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdim. Video oyunlarının hastasıyım. Genelde kripto para ve video oyunları hakkında yazıyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler