Yenilenmiş Telefon Almak İçin 10 Neden

Son zamanlarda bir hayli trend olan yenilenmiş (refurbished) telefonlar, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Telefon fiyatlarındaki artışı ve telefon modeli çeşitliliğini göz önünde bulundurduğumuzda tercih edilebilir bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Yenilenmiş telefonun avantajlarını sizin için listeledik.

Yenilenmiş-Telefon-avantajları-neler-www.startupteknoloji.com
Refurbished-Telefon-avantajları-neler-www.startupteknoloji.com

Yenilenmiş Telefon Nedir?

Yenilenmiş telefon olarak adlandırabileceğimiz cihazlar, güvenilir yetkili servislerce donanımsal ve yazılımsal olarak onarılır ve tekrar satışa sunulur. Yenilenmiş telefon ve bu telefonların satışını yapan firmalar ile ilgili detaylı yazımıza buradan oluşabilirsiniz. Konuyla ilgili hatırlatmamızı yaptıktan sonra listemizi inceleyelim.

  • Yenilenmiş telefonların, ikinci el telefonlardan ayırt edilebilecek en belirgin özelliği garantisinin devam etmesidir. Böylece tamir gerektirecek durumları güvence ile halledebilirsiniz.
  • Donanımsal ve yazılımsal olarak yenilenen telefonlar, daha öncesinden kullanılmış olmasına rağmen sıfır telefon performansı gösterir.
  • Yenilenmiş telefonların fiyatları sıfır telefonlardan daha düşüktür ve iki el telefonlardan daha az yıpranmış olarak satışa sunulur.
  • Yenilenmiş telefonların satışı devlet kontrolünde yapıldığı için satış yapan firmalar denetleniyor. İki el telefonlara nazaran daha güvenilir firmalar tarafından satışa sunuluyor.
  • Güvenilir firmalardan alacağınız yenilenmiş telefon modellerini hiçbir özel sebep belirtmeden(satış yapan firmaya göre değişiklik gösterebilir.) iade etmeniz mümkün. Satışından sonra da belirli bir süre boyunca cihazla ilgili sorumluklar alınıyor.
  • İkinci el telefon satın aldığınızda, sıfır ürünlerde bulunan şarj aleti ve kulaklık gibi aksesuarları ücretsiz bir şekilde sahip olamayabiliyorsunuz. Fakat yenilenmiş telefon alma durumunuzda yüksek ihtimalle kutu aksesuarlarına sahip olabilirsiniz.
  • Yenilenmiş telefonlarda çizik, darbe izi, soyulma ve aşınma izleri de bakıma alındığı için satışa sunulan telefonlar bu tip hasarlar görmek oldukça azdır.
  • Satışa sunulan cihazda yenilenmesi gereken bir parça varsa, orijinal parçalar kullanılır.
  • Telefonun anlık performansının tespit edilmesini saplayan testler yapılır ve satışı yapılacak yenilenmiş telefonların performansı hakkında güçlü veriler elde edilir.
  • Yenilenmiş telefon olarak satılacak telefonun bir önceki sahibine ait veriler profesyonellerce silinir ve güvenlik açıkları yok edilir.

Yenilenmiş telefonların avantajları sizin için yeterli mi? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Merve Mutlu
İsmim Merve Mutlu. 23 yaşındayım. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisiyim. Yazmayı, araştırma yapmayı ve öğrendiğim bilgileri paylaşmayı çok seviyorum.

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler